Łazienka,  Techniczne

Odwodnienia liniowe z pięknym designem.

Odwodnienia liniowe w łazience są nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które pozwala na odprowadzanie wody z prysznica bez potrzeby montowania brodzika lub całej kabiny. Pozwala na nowoczesny wygląd, a brak brodzika jest chętnie wybierany ze względu na swobodę korzystania oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

 

We wpisie wykorzystano linki afiliacyjne – materiał reklamowy.

Odwodnienie liniowe  składa się z rynny, syfonu i rusztu, który może być dopasowany do wyglądu płytek podłogowych lub zabudowany płytką. Odwodnienie liniowe można zamontować przy ścianie lub w dowolnym miejscu strefy prysznicowej, tworząc spadek podłogi w kierunku rynny. Spadek ten powinien wynosić co najmniej 2,5% i zapewniać skuteczne odprowadzanie wody do kanalizacji. Odwodnienie liniowe jest łatwe w czyszczeniu i zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Łazienka z odwodnieniem liniowym jest estetyczna i wygodna dla każdego użytkownika.

 

 

Zalety odwodnienia liniowego:
 • Możliwość stworzenia łazienki bez brodzika lub z niskim brodzikiem, co ułatwia wejście i wyjście z prysznica.
 • Lepsze wykorzystanie przestrzeni łazienki, ponieważ nie trzeba rezerwować miejsca na kabinę prysznicową lub parawan.
 • Łatwiejsze utrzymanie czystości, ponieważ nie ma zakamarków i fug, w których gromadzi się brud i kamień.
 • Duży wybór kształtów, rozmiarów i wzorów rynien i krat, które można dopasować do stylu i kolorystyki łazienki.

 

Aby zamontować odwodnienie liniowe należy spełnić kilka warunków:
 • Podłoga musi być odpowiednio nachylona w kierunku rynny, aby zapewnić prawidłowy spływ wody. Zalecany spadek to około 2%.
 • Podłoga wykonaj z materiału odpornego na wilgoć i nacisk, np. płytek ceramicznych lub kamienia naturalnego. Nie nadają się do tego drewno czy panele.
 • Rynna musi być podłączona do kanalizacji za pomocą syfonu lub zaworu zwrotnego, który zapobiega cofaniu się nieprzyjemnych zapachów.
 • Rynnę należy dobrze uszczelniona i izolowana termicznie, aby uniknąć przecieków i zawilgocenia podłogi.

Jeśli spełnisz powyższe wymagania, odwodnienie liniowe można zamontować w dowolnej łazience, niezależnie od jej wielkości czy kształtu. Można je umieścić przy ścianie, w rogu lub na środku podłogi. Można je także łączyć z innymi elementami wyposażenia łazienki, np. z baterią podtynkową czy oświetleniem LED i dopasować stylistycznie. Całość będzie komponowała się zgrabnie oraz elegancko.

 

Na szczególną uwagę zasługują odpływy, które można zamontować w ścianie. Przykłady takich odpływów znajdziesz na tej stronie – klik. Nadają się do łazienek z ograniczoną możliwością zabudowy. Są proste i eleganckie. Moje oko szczególnie przykuł odpływ ze szczotkowanym różowym złotem, które pięknie podkreśliłoby ciemną, elegancką łazienkę.

 

WALL_PRO_Brushed_Rose_Gold11.JPG

 

Kolejny odpływ, który jest wart uwagi, jest cały czarny, smukły i minimalistyczny. Nie przykuwa wzroku, a jeśli zastosujesz go w łazience z czarnymi dodatkami, to wręcz będzie się gubił. Loftowy styl, cegiełki na ścianie to pierwsza z propozycji jaka wpada do głowy jeśli chcemy do zastosować.

 

Odpływ liniowy Super Slim Black - LINE

 

Jeśli lubisz wyraziste, kolorowe wnętrza to zwróć uwagę na… czerwony odpływ liniowy! Tak, to nie pomyłka. prosty i smukły kształt z wyrazistym kolorem. Pięknie wkomponuje się jako akcent lub wyróżnik, ale i może być ciekawą alternatywą dla osób, które lubią niebanalne rozwiązania. Czerwony odpływ? Dlaczego nie.

 

4.jpg

 

Ostatni rodzaj niespotykanych odpływów, to odpływy punktowe! Designerski pomysł dla wymagających! Idealny pomysł do nowoczesnej łazienki, przy jednoczesnym dobrym stosunku designu do ceny! Odpływ został wyposażony w osadnik zanieczyszczeń, który jest bardzo pomocny przy utrzymaniu czystości!

 

Odpływ punktowy Point line Steel - DO ZABUDOWY

 

Jeśli szukasz odpływu liniowego z atestami, polskiej produkcji to marka CED’OR Polska jest warta uwagi. Piękna stylistyka w wielu wariantach wykończenia pozwala na sporo możliwości aranżacyjnych. Łazienki mogą być piękne, mogą być eleganckie, a ich wykończenia, nawet odpływy mogą być częścią dekoracji, ale nie elementem, który będziemy unikać wzrokiem.

 

Może cię również zainteresować:

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Alexander Fife, Curology on Unsplash.

 

 ———————————————————-

We wpisie wykorzystano linki afiliacyjne – materiał reklamowy.

Jeden komentarz

 • Przytulniej

  To świetne rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z estetyką. Cieszę się, że podzieliłeś się tymi inspiracjami, dając nam możliwość stworzenia unikalnej przestrzeni. Artykuł jest dobrze napisany i zawiera przydatne informacje. Dziękuję za podzielenie się tymi pomysłami, na pewno będę brał je pod uwagę przy remontach w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *