Balkon,  Kuchnia,  Łazienka,  Przedpokój,  Salon,  Sypialnia,  Techniczne,  Wizualne

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Wybór podłogi do mieszkania to jeden z najważniejszych wyborów podczas urządzania lub remontu. To wybór, którego efekt będziemy oglądali przez lata, więc warto go dobrze przemyśleć. Poza walorami estetycznymi podłoga powinna być dostosowana do konkretnych pomieszczeń, z uwagi na to iż panują w nich różne warunki oraz w różny sposób są one wykorzystywane. To co sprawdzi się w kuchni, niekoniecznie zda egzamin w pokoju roczniaka. Jaką zatem podłogę wybrać do mieszkania? Warto ją dobrać pod konkretne pomieszczenia!

 

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

 

KUCHNIA

 

 

Kuchnia zwana sercem domu, to pomieszczenie, w którym wiele się dzieje. Codzienna krzątanina, przygotowywanie posiłków, często również ich spożywanie. Zmiany wilgotności oraz temperatur. W wyniku prac podłoga często bywa ubrudzona i dobrze by było, by nie była śliska. Warto również, by była odporna na plamy i inne zabrudzenia. Gładka powierzchnia (nie chodzi o wzór, a o strukturę) również zapewni łatwe utrzymanie jej w czystości! Trwała, dobrej jakości, by wspomnianą, codzienną krzątaninę zniosła bez szwanku.

 

ŁAZIENKA

 

 

Podłoga w łazience powinna być odporna na wilgoć, wysokie temperatury oraz, co bardzo ważne, antypoślizgowa! Dobrze, by również było, by była ciepła w odbiorze, w momencie postawienia na niej gołej stopy. To wpływa na komfort użytkowania.

 

SYPIALNIA, POKÓJ DZIECIĘCY

 

 

Warto, by podłoga w tych pomieszczeniach była ciepła w odbiorze po postawieniu na niej stopy i nadawała przytulność pomieszczeniom. Dobrze, by była łatwa w utrzymaniu czystości – powierzchnia antystatyczna. Szczególnie ta w pokoju dziecięcym.

 

SALON, POKÓJ DZIENNY

 

 

Podłoga w salonie, pokoju dziennym powinna być odporna na codzienne użytkowanie, ponieważ jest to jedno z najmocniej eksploatowanych pomieszczeń w mieszkaniu / domu! Powinna również być ciepła w odbiorze oraz korespondować z ogólnym stylem pomieszczenia.

 

PRZEDPOKÓJ, KORYTARZ

 

 

To pomieszczenie, którego podłoga musi być wytrzymała na zarysowania i zabrudzenia, łatwa w utrzymaniu czystości oraz odporna na obciążenie.

 

 

Czy jest możliwość położenia jednej podłogi w całym mieszkaniu?

 

 

Oczywiście. Można dobrać taką podłogę, która świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Przykładem są panele winylowe. Inny pomysł to płytki ceramiczne, które w newralgicznych miejscach są doposażone w dywany lub chodniki. Pamiętajmy, że powyższe wskazówki, są tylko wskazówkami i mają dać ogólny pogląd. Nic nie stoi, aby te zasady złamać i zrobić według własnych, osobistych preferencji. Ważne natomiast, by mieć świadomość, która podłoga ma jakie wymagania.

 

Wpisy, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *