Łazienka,  Wizualne

Jaką umywalkę wybrać do małej łazienki?

Wybór sanitariatów to jeden z istotniejszych wyborów jakie podejmujemy przy planowaniu, remontowaniu lub modernizowaniu łazienki. Wyposażenie łazienki, szczególnie tej małej bywa kłopotliwe i warto poświęcić czas na spokojne rozeznanie tematu i wybór. Wybór umywalki do małej łazienki może, ale wcale nie musi być trudnym zadaniem. Z jednej strony nie chcemy poświęcać zbyt wiele miejsca na ten element, ale jednocześnie chcemy, aby był funkcjonalny i estetyczny. Nie może przytłaczać pomieszczenia, ale musi być na tyle duży, by swobodnie móc z niej korzystać. Jaką umywalkę zatem wybrać do małej łazienki?

 

 

Jaką umywalkę wybrać do małej łazienki?

Umywalka nablatowa to umywalka, która jest postawiona na blacie lub szafce. Nie zajmuje dodatkowej przestrzeni na ścianie i może być dowolnie dopasowana do stylu łazienki. Dzięki temu mamy dwa w jednym, bo na jednej przestrzeni i umywalkę, i miejsce do przechowywania. Umywalka taka jest łatwa w montażu, w utrzymaniu czystości, a jej jedyną wadą jest ograniczone korzystanie z blatu szafki, na której jest postawiona.

Umywalka wisząca to umywalka, która jest montowana bezpośrednio na ścianie, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Daje wrażenie lekkości i nie przytłacza. Minusem jest konieczność prawidłowego zamontowania oraz pojemność, która może być mniejsza w stosunku do umywalek innego rodzaju.

Umywalka asymetryczna to ciekawe rozwiązanie do małej łazienki. To umywalka, którą można wkomponować w nietypowe miejsca, szczególnie gdy układ łazienki jest bardziej skomplikowany. Można je montować na ścianie, a baterie założyć w najbardziej optymalnym układzie – centralnie, z prawej lub lewej strony.

Umywalka narożna to ciekawa opcja na wykorzystanie rogu pomieszczenia, a to przestrzeń, która jest wykorzystywana sporadycznie. Może dać ciekawy efekt aranżacyjny, choć trzeba dobrze przemyśleć komfort jej użytkowania.

Umywalki standardowo występują w rozmiarach od 40 do ponad 100 cm. Przy wyborze swojego modelu weź pod uwagę jak największą umywalkę możesz, która jednocześnie nie będzie przytłaczać łazienki. Im większa umywalka, tym swobodniejsze i bardziej komfortowe korzystanie z niej. Istotne jest również to, by przed umywalką była wystarczająca ilość miejsca do poruszania się.

 

 

 

Może cię również zainteresować:

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Claudio Schwarz, Noah, Chastity Cortijo on Unsplash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *