Kuchnia,  Łazienka,  Przedpokój,  Salon,  Sypialnia,  Wizualne,  Z Polski,  Ze świata

Styl minimalistyczny we wnętrzach. Czasem mniej znaczy więcej!

Powiedzenie znane i lubiane. Nie każdy się z nim zgadza, nie każdy się w nie wpisuje. Styl minimalistyczny ma tyle zwolenników, co przeciwników. Nie każde wnętrze musi być upstrzone dekoracjami i drobiazgami. Przestrzeń, kolor i pojedyncze elementy charakterystyczne robią robotę i wyglądają… bardzo elegancko oraz ponadczasowo.

Minimalizm nie oznacza iż całe pomieszczenie ma być w bieli. To kolory, często nasycone i głębokie, jednak pozbawione wielu elementów dekoracji. Minimalizm to oszczędność nie tylko w ilości mebli, ale i w ich kształcie, wybarwieniu oraz ustawieniu. Minimalizm lubi prostą formę, prostą kreskę i oszczędność detali. To pojedyncze dekoracje, często dość duże jak na dane pomieszczenie, ale i charakterne.

 

Styl minimalistyczny to klasyczne materiały. Drewno, szkło, kamień naturalny oraz bawełna, len lub wełna. To ponadczasowe wzory i kształty. Klasyczne bryły. Sprawdzone ustawienia mebli oraz sprawdzone zestawienia kolorystyczne.

Styl minimalistyczny lubi domowników ceniących sobie porządek. Aby zachować jego charakter konieczny jest brak rozwalonych gazet na stoliku i schludnie ułożona poduszka na kanapie. Styl ten nie przepada za galeriami zdjęć, roślinocholikami i pamiątkami z każdych wakacji, z każdej wycieczki. Burzy go nawet jeden nieprzemyślanie postawiony dodatek. Z drugiej strony potrafi odwdzięczyć się prostotą swojego piękna. Wnętrza wydają się większe, bardziej przestrzenne. Przy dobrze dobranych kolorach wydają się zdecydowanie bardziej jasne. Mogą być nudne, jednak niewiele im trzeba, by wejść w elegancję i unikalność.

 

Inspiracje:

Jeden komentarz

  • Przytulniej

    Niedawno wpadłem, na któryś artykuł z tego bloga i cieszę się, że to zrobiłem… Zostałem na dłużej i nie żałuję. Artykuły są zawsze dobrze napisane i łatwe do odczytania. To niesamowite, jak każdy artykuł jest napisany przez kogoś, kogo obecność możesz niemalże poczuć – styl pisania jest przyjemny i wciągający. Serdecznie polecam i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *