Kuchnia,  Łazienka,  Przedpokój,  Salon,  Sypialnia,  Techniczne

Jak zaplanować weekendowe odświeżenie ścian?

Decyzja zapadła – odświeżamy wnętrze! Weekendowe odświeżenie koloru ścian, to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na metamorfozę! Mimo iż samo malowanie nie jest trudne, ani skomplikowane, to warto wcześniej dobrze się do niego przygotować, aby cały proces przeszedł gładko i sprawnie. Niech wizja odmienionego wnętrza nie jest przyćmiona stresem czekającej pracy, a cieszy i raduje wizją końcowego efektu! Zaczynamy?

Na samym początku warto przyjrzeć się pomieszczeniu, które poddajemy metamorfozie i zobaczyć czy wystarczy samo malowanie, czy będą konieczne też prace przygotowawcze i naprawcze. Temat ten poruszyłam tutaj, a w momencie planowania weekendowego odświeżenia ścian warto do niego zajrzeć.

 

Kolejny etap to wybór farby – producenta, koloru oraz odcienia. Jeśli nie jesteś pewna którą farbę wybrać, to zaopatrz się w próbki, które możesz przetestować w domu. Bardzo często próbniki farb w sklepach i marketach powodują chaos w głowie, ponieważ obecnie dostępny jest opór farb. Przejrzyj inspiracje i zdecyduj w jaki kierunek chcesz iść – klasyka i biel czy mocne kolory? A może coś po środku? Może polubisz się z kolorami ziemi? Wszystkie ściany w jednym kolorze, czy wolisz zrobić jedną ścianę w kontrastowym? Mając już ogólny kierunek wybierz kolor, a następnie obejrzyj jakie dostępne są odcienie w obrębie danego koloru. Pamiętaj iż odcienie próbników w sklepach nie oddają wiernie koloru, dlatego warto postawić na próbki farb (miniaturki lub karty) i zobaczyć jak dana farba będzie się prezentować w domu i konkretnym pomieszczeniu – zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym!

 

Sprawdź czy wybrany odcień dobrze komponuje się z tym co już w pomieszczeniu masz, a czego nie chcesz zmieniać lub pozbywać się! Zwróć uwagę na podłogę, meble, lampy oraz dodatki. Przemyśl na spokojnie co jeszcze / ewentualnie musiałabyś zmienić, by całość wyglądała dobrze!

 

 

Malowanie ścian (lub sufitu) zaplanuj w ciepły i ładny weekend. Wysoka temperatura (od ok. 18°C) będzie pomocna w czasie schnięcia wnętrza oraz jego wietrzenia. Przemyśl co koniecznie musisz wynieść z pomieszczenia, a co wystarczy przesunąć na środek wnętrza. Potrzebujesz zapewnić sobie swobodne dojście do powierzchni ścian. Weź pod uwagę iż po samym malowaniu konieczne będzie posprzątanie pomieszczenia. Wyniesione lub przestawione meble pomagają wykorzystać sytuację i zrobić generalne porządki. Z kolei usunięte z wnętrza dodatki i bibeloty są idealną okazją do przejrzenia ich i zdecydowania czy wszystko wraca na swoje pierwotne miejsce.

 

W kolejnym wpisie przeprowadzę Cię krok po kroku przez czynności, które są niezbędne przy weekendowym odświeżaniu ścian. Wypatruj kolejnego wpisu i dołącz do yasminsmellowego newslettera, by mieć pewność iż nic Cię nie ominie. Dodatkowo każdy subskrybent otrzyma w przyszłotygodniowym mailingu ekstra prezent, a będzie on dostępny tylko dla członków yasminsmellowego newsletera!

To nie wszystko. W poniższym okienku pobierzesz bezpłatny, prosty w obsłudze kalkulator ilości potrzebnej farby do pomalowania pomieszczeń. Zapisz go na dysku i wykorzystaj przed zakupem farby! Kalkulator uwzględnia wydajność farby, więc obliczenia dostosujesz do wybranej przez siebie farby!

 

The form you have selected does not exist.

 

 

Ale, ale… pamiętaj

Chcąc odświeżyć ściany niekoniecznie musisz stawiać na ich malowanie! Możesz postawić na położenie tapety, boazerii, paneli ściennych lub… zrobienie galerii. Do wyboru masz obrazy, plakaty ale i rodzinne zdjęcia. Dobrze dobrane zdjęcia będą stanowiły niesamowitą ozdobę pomieszczenia, która będzie unikalna i oryginalna. Nikt nie posiada takich samych zdjęć jak Ty! Kolorowa galeria zdjęć na jednolitej ścianie rozweseli pomieszczenie i nada mu życia. Z kolei galeria zdjęć w sepii lub czarno-białych barwach wprowadzi zupełnie inny klimat. Wszystko rozpoczyna się i kończy na naszej wyobraźni, którą warto wspomóc niewielkimi inspiracjami – zapraszam poniżej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *