Wizualne,  Z Polski,  Ze świata

Białe ściany. Ponadczasowa klasyka.

Wnętrza pomalowane na biało to statystycznie jeden z naszych najczęstszych wyborów. Są ponadczasowe, łatwe do dalszej aranżacji, a na dodatek rozświetlają pomieszczenie i optycznie je powiększają! Zalet bieli jest sporo, jednak warto pamiętać iż kolor ten ma masę odcieni i w zależności od niego, od odcienia bieli, efekt końcowy może być skrajnie różny.

 

Biel na ścianach daje odczucie czystości oraz świeżości, która z drugiej strony może dawać odczucie zimna lub chłodu. Ma to związek z odcieniami farb, jakie są dostępne w ofercie firm produkujących farby do wnętrz. Można tutaj wyróżnić chłodną, czystą biel, alabastrową, mleczną, porcelanową. Wszystkie te opcje to biel, jednak każda z nich prezentuje się całkiem inaczej i daje zupełnie inny efekt.

 

Po czasie, gdy odeszliśmy od malowania swoich wnętrz i pomieszczeń na biało, biel wraca do łask. Dlaczego? Producenci farb proponują masę odcieni, których lata temu niestety nie było. Z odcieni tych każdy jest w stanie dobrać ten jeden, jedyny idealnie pasujący do gustu oraz wizji remontowanego pomieszczenia. Biel to również klasyka, a więc inwestycja w pomieszczenie. Inwestycja szczególnie przydatna, gdy nie mamy potrzeb częstych zmian i zależy nam na uwiciu swojego gniazdka na wiele, wiele lat.

 

Jak dobrać biel do swojego wnętrza?
  • chłodna / zimna biel dobrze komponuje się z wnętrzem nowoczesnym oraz jako dodatek – kontrast bądź podkreślenie dla innych kolorów
  • złamana / ciepła biel dobrze czuje się w towarzystwie drewna, miękkich faktur, ale też dodatków w postaci kamieni naturalnych

 

…………………………………………………………………………………………………

Zdarza się iż marzy się nam biel w wersji totalnej, czyli całe pomieszczenie urządzone w bieli. Mam na myśli ściany oraz sufit, ale również podłogę, meble i dodatki. Pomieszczenie urządzone w ten sposób będzie wyglądało czysto i schludnie, jednak ważnym elementem takiej aranżacji jest dokładne dobranie odcieni bieli w całym pomieszczeniu. Niestety nie każdy styl wykończenia będzie się dobrze prezentował w wydaniu bieli ‘total look’, więc warto przemyśleć koncepcję, czy będzie spójna oraz… czy nie będzie dla nas męcząca przez sporą ilością bieli. Pomieszczenia urządzone w ten sposób wymagają również regularnego dbania o nie, bo nieład a wręcz bałagan nie służy białym pomieszczeniom.


 

 

…………………………………………………………………………………………………

Białe ściany są świetnym towarzyszem ścian w innych kolorach, ale i tych wykończonych w całkiem inny sposób – tapetą, cegłą, panelami ściennymi oraz lamperiami. Tworzą dla tych wykończeń bezpieczne tło, jednocześnie podkreślając ich odmienną strukturę. Zestawienia takie są bardzo efektowne, a zarazem nadal bezpieczne pod kątem dalszego wykończenia wnętrza, ale też ewentualnych tendencji do częstych zmian i metamorfoz pomieszczeń. 

 

…………………………………………………………………………………………………

Białe pomieszczenie jako tło galerii ściennych to kolejna dobra opcja na ugranie tego koloru we wnętrzach. Biel na ścianach jest świetnym sposobem, aby wyeksponować galerię ścienną – zarówno tę kolorową, jak i dopasowaną tonacją (sephia, ujęcia biało-czarne). Pomaga zachować umiar, bo sama w sobie nie obciąża pomieszczenia, a rozświetla je i powiększa. 

Pomagam ludziom w jednym z najbardziej stresujących momentów w ich życiu, jakim jest remont i urządzanie domu. Zajrzyj do wpisów, przejdź przez cały proces bez stresu i ciesz się przytulnym kącikiem dla siebie i swojej rodziny:

 

 

2 komentarze

  • Aneta Boritzka

    Wydawać, by się mogło, że białe ściany są smętne i szybko się nudzą. NIc bardziej mylnego. Przeprowadziłam się właśnie z mieszkanie, co były ściany różnego koloru i dosłownie po roku czasu – zaczęły mnie wręcz drażnić. W tym mieszkaniu są białe ściany – minimalistycznie wprowadzona jest biała, albo ceglana cegła – dla mnie rewelacja. Czuję się w nim o niebo lepiej. Jest jasno przejrzyście, łatwo jest mi wprowadzić dodatki do takiego mieszkania.

    • Yasminsmell

      Biel to dobre tło do… wszystkiego! A dzięki bogatym gamom odcieni nie nudzi się tak jak do tego kiedyś przywykliśmy! Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *