Przedpokój,  Salon,  Sypialnia,  Wizualne,  Z Polski

Co na ściany zamiast farby – okładziny, panele ścienne i tapety

Po serii wpisów na temat odświeżania i malowania ścian (odnośniki do tych wpisów znajdziesz na końcu tego wpisu) czas pogadać o innych sposobach na metamorfozy ścian we wnętrzach. Czy każda ściana musi koniecznie być gładko pomalowana? Oczywiście, że nie! Dostępność materiałów oraz sposoby wykończeń ścian jest masa i jeśli tylko Twoje serce ciągnie ku urozmaiceniu ścian we wnętrzach, to warto rozejrzeć się w asortymencie sklepów budowlanych i… poszaleć! Możesz wybierać pomiędzy aranżacjami kamiennymi, cegłami, panelami ściennymi oraz tapetami – o jednolitym kolorze i specjalnej fakturze lub kolorowymi, wzorzystymi!

 

*

Jeśli marzysz o kamieniu lub cegle na ścianie, to warto pomyśleć o okładzinach ściennych. To prosty sposób na ugranie wymarzonego elementu we wnętrzu, w którym nie ma możliwości zrobienia ściany z prawdziwej cegły / kamienia. Okładziny są proste w montażu, w wielu kolorach do wyboru i łatwe w utrzymaniu czystości! Okładziny są lekkie, więc można je stosować na większości ścian. Pięknie prezentują się na dużych powierzchniach, np. na całej ścianie, dodatkowo podkreślone gładkim kolorem na pozostałych ścianach.

 

Przykładem takiego wnętrza jest mój duży pokój vel salon blokowy – sporo zdjęć z cegiełką w białym kolorze znajdziesz na moim Instagramie.

 

*

Panele ścienne to nowoczesna wersja boazerii, która sama w sobie, choć w unowocześnionej formie również wraca do łask! Również można je montować na ścianach, które nie mogą być zbyt mocno obciążone – są lekkie. Każdy rodzaj panelu ma swój system montażu, więc ułożenie ich na ścianach nie jest skomplikowane ani bardzo czasochłonne. W ofertach producentów znajdziesz panele imitujące drewno, ale i gładkie oraz ze wzorami. Podobnie jak okładziny omawiane wyżej panele ścienne dobrze czują się w towarzystwie gładkich ścian

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Meblex Rzeszów (@meblexrzeszow)

*

Tapeta to z jednej strony dobra opcja na sporą odmianę i szalony akcent w pomieszczeniu, a z drugiej dobry pomysł na delikatne podkreślenie charakteru pomieszczenia! Wszystko zależy od rodzaju tapety, jaki wybierzemy! Kolorowe, szalone wzory z mocnymi akcentami, czy delikatne, subtelne i stonowane gamy. Tapetą możemy nadać pomieszczeniu wyjątkowy charakter, lub podkreślić ten który już wcześniej w nim był. Do wyboru są wzory botaniczne, geometryczne, widoki lub struktury. Nasycone i mocne kolory ale i delikatne, wręcz pastelowe.

 

*Tapety roślinne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Tapety geometryczne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tapety w różne wzory:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wpisy dotyczące odświeżenia i malowania ścian we wnętrzach:

 

W tekście umieszczono linki afiliacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *