Dobór,  Ozdoby,  Salon,  Sypialnia,  Z Polski

Wiosenne kwiaty w szkle

Wiosna, wiosna, ach to ty!!! Wiosna to jedna z najmocniej wyczekiwanych pór roku. Wręcz z utęsknieniem odliczamy do astronomicznej lub kalendarzowej wiosny, chcąc zacząć cieszyć się budzącą się do życia przyrodą. W rzeczywistości wiosna przychodzi według swojego, w każdym roku troszkę innego, planu. Niemniej są sposoby, aby odrobinę wiosny zaprosić w swoje cztery kąty i już poczuć wiosenną świeżość!

 

Zapraszam Cię na małe, błyskawiczne w wykonaniu DIY, które wprowadzi wiosnę do Twojego domu. Dzięki temu wiosna zawita u Ciebie już dzisiaj, bez względu na to co mamy za oknem! Wiosenne kwiaty w szkle to niskobudżetowa, prosta w wykonaniu ozdoba pełna świeżości oraz energetycznych, wiosennych kolorów!

 

Do wykonania mojej ozdoby użyłam szklanego pojemnika, w którym pięknie komponują się wiosenne kwiaty, a który pięknie podkreśla korzenie oraz ziemię. W zależności od upodobań możesz zasłonić korzenie w swojej kompozycji, lub wręcz je podkreślić. Bądź przy tworzeniu kompozycji delikatna, aby korzeni nie uszkodzić i móc długo cieszyć się wiosennymi kwiatami w szkle.

 

Do stworzenia własnej kompozycji kwiatów w szkle możesz wykorzystać zarówno szklane pojemniki, duże słoje, jak i wazony. Bardzo ciekawie będą wyglądać kwiaty w wysokich wazonach. Szkło wcale nie musi być bezbarwne, dobrze komponować się będzie również to kolorowe! Skorzystaj z tego co masz w domu. Jeśli lubisz bogato zdobione ozdoby, to można je na koniec dodatkowo przewiązać wstążkami, sznurkami lub kawałkami materiałów.

Kwiaty kupiłam w markecie budowlanym. Warto wybrać okazy mniejsze, z kilkoma odnogami i z nierozwiniętymi jeszcze kwiatami.

 

Wiosenne kwiaty w szkle to również świetny pomysł na drobiazg dla naszych bliskich!

 

Do stworzenia kompozycji wiosennych kwiatów w szkle użyłam:
  • szklany pojemnik o średnicy 16 cm i wysokości 10,5 cm
  • 3 niewielkie krokusy
  • 1 hiacynt
  • odrobina ziemi uniwersalnej
Wykonanie:

Dno szklanego pojemnika wysypałam cienką warstwą ziemi i ułożyłam w niej kwiaty. Chciałam, by korzenie roślin były widoczne na bokach szkła, więc odpowiednio je rozmieściłam. Pomiędzy rośliny dosypałam jeszcze trochę ziemi. Gotowe!

Kompozycję warto podlać, ale niezbyt obficie, bo kwiaty posadzone w szkle nie mają odpływu! Lepiej podlać je częściej, ale mniejszą ilością wody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *