Trendy,  Wizualne,  Z Polski,  Ze świata

Styl wnętrzarski. O co z nim chodzi?

Czym jest styl wnętrzarski? To pytanie, które zadają sobie najczęściej osoby, które chcą urządzić lub wyremontować swoje mieszkanie lub dom, albo poddać go metamorfozie. Najogólniej mówiąc styl wnętrzarski to zbiór zasad, kolorów, materiałów, mebli i dodatków, które tworzą spójną i harmonijną całość w danym pomieszczeniu. Styl wnętrzarski odzwierciedla osobowość, gust i preferencje właściciela. Wpływa na jego samopoczucie i nastrój. Istnieje wiele różnych stylów wnętrzarskich, takich jak klasyczny, nowoczesny, skandynawski, industrialny, boho czy glamour. Każdy z nich ma swoje charakterystyczne cechy i elementy, które go wyróżniają. To właśnie te charakterystyczne elementy styli wnętrzarskich powodują, że zapadają nam one w pamięci i kojarzą się albo dobrze, albo źle.

Nie ma jednej uniwersalnej recepty na to, jak wybrać styl wnętrzarski dla swojego domu. Ważne jest, aby kierować się własnym smakiem i intuicją. Dalej to, by brać pod uwagę funkcjonalność, komfort, ale i… budżet. Można inspirować się modą i tym jaki styl wnętrzarski jest obecnie popularny i chętnie wybierany. Mimo to warto zadać sobie pytanie “czy naprawdę mi się podoba i za rok będę chciała nadal nim się otaczać?” Możemy inspirować się przykładami z czasopism, internetu (kto z nas nie zna serwisu PINTEREST?!?!?!), czy wystaw sklepowych. Można podejrzeć propozycje salonów meblowych, wystrój restauracji i kawiarni oraz najlepszych w mieście hoteli. Inspiracji warto szukać dookoła nas, niezależnie od okoliczności!

Nigdy nie wiesz gdzie znajdziesz idealne elementy wystroju. Te, które chwycą Cię za serce i będziesz chciała, by twoje wnętrza wyglądały dokładnie tak, a nie inaczej! Nie należy jednak kopiować gotowych rozwiązań bezmyślnie, lecz dostosowywać je do własnych potrzeb i warunków. Styl wnętrzarski to nie tylko dekoracja, ale także sposób wyrażania siebie i swojego stylu życia.

 

 

 

 

 

Może cię również zainteresować:

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Alona Gross, Beazy, R ARCHITECTURE , Aaron Huber, Rosemary Fields on Unsplash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *