Łazienka,  Wizualne

3 sposoby na szybkie odświeżenie łazienki!

Łazienka to jedno z pomieszczeń domu, które robimy na lata, i którego remont to grubszy temat. Nie oznacza to jednak, że nie można pomyśleć o szybkiej zmianie. Odświeżenie łazienki to prosty i sprytny sposób na wprowadzenie delikatnych zmian, dzięki którym nawet brzydka, stara łazienka może robić dobre wrażenie!

Poniższe sposoby nie wymagają zatrudniania ekipy remontowej, ani specjalnych umiejętności. Są to również rozwiązania budżetowe, więc nie zrujnują finansowo. Sposoby są łatwe do wykonania, a potrzebne akcesoria są dostępne w większości sklepów lub marketów budowlanych.

 

3 sposoby na szybkie odświeżenie łazienki

 

I. Odmień ściany

 

 

Większość łazienek jakie posiadamy jest raczej mniejsza niż większa. Pierwszą rzeczą jaka rzuca nam się w oczy po wejściu do niej są ściany, więc warto postawić właśnie na ich odmianę. Odmiana ścian  potrafi sprawić, że łazienka nabierze zdecydowanie innego charakteru i wyglądu. Jak tego dokonać? Najprostszym sposobem jest przemalowanie ścian. Masz na nich stare płytki? Nic nie szkodzi. W sklepach budowlanych znajdziesz masę farb przeznaczonych właśnie do malowania płytek, do łazienek. Cały proces robi się szybko i prosto, jednak warto dokładnie przeczytać instrukcję na opakowaniu, by z farby do malowania płytek wyciągnąć maksimum  tego, co można. Taka farba nałożona na odpowiednio przygotowane płytki, zostawiona do wyschnięcia na czas sugerowany przez producenta będzie cieszyć oczy wiele, wiele lat bez odprysków czy uszkodzeń.

Jeśli ściany w Twojej łazience są pokryte farbą to przed tobą wiele więcej możliwości! Możesz po prostu odświeżyć ściany, możesz położyć na nią okładzinę lub… specjalną do tego celu tapetę! Na rynku jest masa tapet, które nadają się do stosowania zarówno w kuchni, jak i łazience! Połączenie zaś farby i tapety może sprawić, że niskim kosztem wyczarujesz wyjątkową łazienkę, jak z katalogów firm wnętrzarskich!

 

II. Zmiana dodatków

 

 

Jest takie powiedzenie, że rogata bestia tkwi w szczegółach i… coś w tym jest. Wnętrzarskie wpisy i rozważania wielokrotnie to udowodniły. To właśnie dodatki tworzą lub podkreślają styl jaki chcemy osiągnąć. Puść wodze fantazji, spójrz na łazienkę z dystansu i zobacz, co warto byłoby odświeżyć lub wymienić. Nowe, puchate ręczniki i dywanik przy prysznicu? A może nowe opakowania na mydło w płynie i kosmetyki przy wannie? Nowy kosz na brudną bieliznę? Spójrz również na baterie przy umywalce i prysznicu czy nie wymagają już wymiany na nowe, nowocześniejsze i przy okazji… sprawne.

Przy większej łazience warto pomyśleć o dodatkach dekoracyjnych. Może to być taca ze świecami. Roślina doniczkowa, która z powodzeniem odnajdzie się w łazience – zakładając, że masz dostęp do światła naturalnego. Nakładka na wannę, którą można pięknie wystylizować świecami, podstawkami pod książkę lub kieliszkiem na wino.

Nowe lampy lub nowa barwa światła (żarówka)! To kolejny temat, który potrafi, nie tylko w łazience, ale w każdym pomieszczeniu, wiele zmienić. Do tego większe lustro, które nada przestrzeni, światła i sprawi, że nawet mikroskopijna łazienka nabierze gabarytów.

 

III. Odgracenie

 

 

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy kilka razy dziennie. Im jest mniejsza, tym łatwiej zrobić w niej rozgardiasz, a wręcz bałagan. Niedbale rzucony szlafrok, wysypujące się pranie z kosza na brudną bieliznę, czy rzucona w pośpiechu po porannej toalecie szczoteczka do zębów nie dodadzą uroku nawet najpiękniejszej łazience. Dlatego też często wystarczy ją ogarnąć, posprzątać i wszystko co się da schować z pierwszego pola widzenia. Jednocześnie pamiętaj, że twoja łazienka to nie łazienka z najnowszego katalogu, która jest wystylizowana pod sesję. To łazienka, z której się korzysta i będą w niej rzeczy codziennego użytku, które może nie są najbardziej estetyczne, ale potrzebne, by móc z niej korzystać z przyjemnością!

 

Może cię również zainteresować:

 

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia:  DAVIDCOHEN,  Bence Balla-Schottner,  Tina Witherspoon, Grace Kelly on Unsplash.

Jeden komentarz

  • Przytulniej

    Artykuł, który przeczytałem, to skarbnica praktycznych wskazówek dla osób szukających sposobów na szybkie odświeżenie łazienki. Autor przedstawia trzy proste, ale skuteczne metody, które można zastosować, aby nadać nowy wygląd temu pomieszczeniu. Podoba mi się, jak artykuł podkreśla znaczenie detali, takich jak zmiana koloru ścian, dodanie nowych akcesoriów i oświetlenia, aby całkowicie odmienić atmosferę łazienki. To doskonałe źródło inspiracji dla osób, które chcą przeprowadzić szybki remont łazienki i nadać jej nową energię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *