Przedpokój,  Sypialnia,  Techniczne

Jak przechowywać ubrania w małym mieszkaniu?

Ubrania to taka część rzeczy osobistych, do których mamy mocny stosunek emocjonalny. To rzeczy, które towarzyszą nam na co dzień, lub… w cyklach co pół roku. Im mniejsze mieszkanie mamy do dyspozycji, tym trudniej znaleźć przestrzeń do przechowywania oraz utrzymać porządek. W wąskim przedpokoju lub niewielkiej sypialni wystarczy jeden rzucony niedbale na meble płaszcz, by poczucie estetyki zazgrzytało. Ogólny odbiór pomieszczenia będzie pełen chaosu. W niewielu mieszkaniach jesteśmy w stanie wydzielić osobną garderobę. Bardzo szybko od zamieszkania pojawia się pytanie jak przechowywać ubrania oraz inne rzeczy.

 

 

5 pomysłów jak przechowywać ubrania w małym mieszkaniu:

 

SZAFA NA WYMIAR

Szczególnie w niewielkich mieszkaniach szafy na wymiar to rozwiązanie idealne. Pozwalają dopasować zabudowę do konkretnego pomieszczenia, nawet jeśli musimy ją wpasować we wnękę lub zakryć nieforemne, a przez to trudno dostępne miejsce. Idealnie dopasowaną szafą na wymiar sprawisz wrażenie, że wnętrze zostało przemyślane. Istotna jest także możliwość dopasowania jej środka do potrzeb mieszkańców. Drążki na wieszaki, półki, szuflady oraz organizery pomogą utrzymać w niej porządek oraz znaleźć idealne miejsce na każdy drobiazg.

 

ŁÓŻKO ORAZ SOFA Z POJEMNIKIEM

To pomysł, który jest idealny na rzeczy, po które nie sięgamy każdego dnia. Rzeczy wyciągane sporadycznie lub garderoba, którą nosimy sezonowo może sobie leżeć w pojemnikach i czekać na okres, w którym ją wyciągniemy. To również idealne miejsce na przechowywanie pościeli, zapasowych kocy oraz dodatkowej kołdry.

 

PUF Z POJEMNIKIEM

To mały, sprytny mebel, który nadaje się do każdego pomieszczenia. Rynek jest pełen puf w różnych rozmiarach i stylach wykończenia. Można w nim przechowywać drobiazgi, po które sięgamy często, jak i te, które służą sporadycznie. Jest łatwy do przestawienia, więc jeśli potrzeby rodziny się zmienią, to łatwo można go przenieść i znaleźć mu nowe miejsce. O pufach więcej pisałam tutaj – klik.

 

PAWLACZ

Pomysł na przechowywanie, który przez ostatnie lata był mało lubiany, jednak świetnie sprawdza się w niewielkich oraz małych mieszkaniach. Dobrze zaprojektowany będzie praktycznym, a jednocześnie estetycznym rozwiązaniem. Możesz go wkomponować w zabudowę pomieszczenia tak, że nie będzie zwracał na siebie uwagi. Jest idealny na przechowywanie rzeczy wyciąganych sporadycznie. Idealnie nada się na pudła z ubraniami i obuwiem chowanymi na sezon letni/zimowy, ale i na walizki, torby oraz inne gabarytowe przedmioty.

 

PIWNICA / POMIESZCZENIE GOSPODARCZE

Każde mieszkanie jest wyposażone w piwnicę. W tych nowszych znajdziesz również/lub w pomieszczenie gospodarcze. To również idealne miejsce na przechowywanie garderoby oraz innych rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień. Spakuj je szczelnie i odpowiednio zabezpiecz, szczególnie jeśli zniesiesz je później do piwnicy.

 

 

Może cię również zainteresować:

 

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: immo RENOVATION, Bilal Mansuri, Nathan Dumlao, Alyssa Strohmann on Unsplash.

Jeden komentarz

  • Przytulniej

    Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten artykuł! Zaczęłam przeglądać inne posty i także się nie zawiodłam. Są nie tylko interesujące i pouczające, ale są również napisane w wciągający sposób, który mnie angażuje. Zawsze z niecierpliwością czekam na nowe artykuły, ponieważ zawsze są pełne spostrzeżeń i oferują mi inne spojrzenie na omawiane tematy. Gorąco polecam przeczytanie artykułów na tym blogu – na pewno będą warte Waszego czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *