Przedpokój,  Wizualne

Jak rozjaśnić ciemny przedpokój? 3 proste wskazówki.

Przedpokój to zwykle najciemniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Dzieje się tak ze względu na układ funkcjonalny całego bloku, a często i mieszkania. Warto pochylić się nad jego aranżacją, by pomieszczenie było przyjemne w odbiorze. Ciemny przedpokój nie musi zwiastować klapy jeśli chodzi o wystrój i preludium pozostałych pomieszczeń. Wystarczy zastosować poniższe 3 proste wskazówki, które wskażą jak rozjaśnić ciemny przedpokój. Razem stworzymy piękne i reprezentacyjne pomieszczenie.

 

 

Jak rozjaśnić ciemny przedpokój?

 1. POSTAW NA JASNE KOLORY

  Jedną z podstawowych zasad rozjaśniania wnętrz jest postawienie na jasne kolory. Postaw na jasne ściany oraz jasną podłogę. Nie koniecznie musi to być biel, jednak warto obracać się wśród jasnych barw. Świetnie sprawdzą się wszelkie pastele, beże, jasne szarości oraz… pełna gama bieli – od czystej wpadającej w niebieski, po ciepłą śmietankową.

  Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie ścian farbami, to postaw na takie, które są dedykowane do łatwo brudzących się pomieszczeń. Przedpokój to miejsce, w którym wiele się dzieje. W trakcie ściągania obuwia często podpieramy się o ściany, wnosimy zakupy, zostawiamy brudne obuwie, a czasem i wjeżdżamy do niego rowerem lub dziecięcym wózkiem, który łatwo może uszkodzić ściany.

  Poza farbami możesz postawić na panele ścienne, tapety oraz okładziny.

  Jeśli chodzi o podłogę to gres i płytki ceramiczne biją wszelkie inne rozwiązania. Ważny, by były łatwe w utrzymaniu czystości oraz szybkie do posprzątania. Panele winylowe będą równie dobrym rozwiązaniem.

  Błyszczące powierzchnie, bez względu czy mówimy o ścianach, czy o podłodze, to również dobre rozwiązanie. Odbijają one światło oraz powodują, że pomieszczenie wydaje się większe.

 2. LUSTRO

  To jeden z najważniejszych dodatków jeśli chodzi o optyczne powiększenie przestrzeni. Powieszone w odpowiednim miejscu potrafi sprawić, że przedpokój wyda się nawet dwa razy większy, niż jest w rzeczywistości. Gdy zależy nam na wizualnym powiększeniu przestrzeni to najlepiej sprawdzają się duże lustra o prostokątnym kształcie i bez mocno zdobionych ram.

  Dobrym pomysłem jest również umieszczenie lustra na drzwiach szafy w przedpokoju.

 3. OŚWIETLENIE

  W małych i ciemnych przedpokojach warto postawić na oświetlenie wielopunktowe. Świetnym rozwiązaniem jest również zamontowanie oświetlenia nad lustrem, które doda pomieszczeniu głębi. Kilka punktów świetlnych również sprawi, że przedpokój wyda się większy i jaśniejszy.

 

 

Niewielki i ciemny przedpokój to rzeczywistość wielu z nas. Szczególnie, jeśli mieszkasz w bloku to jest niemal gwarantowany. Nie jest to jednak opcja bez wyjścia, a powyższe punkty udowadniają, że każde pomieszczenie można ciekawie zaaranżować. Pytanie jak rozjaśnić ciemny przedpokój nie będzie więcej spędzać ci snu z powiek.

 

 

Może cię również zainteresować:

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Liana Mikah, Photo by Bernard Hermant on Unsplash.

Jeden komentarz

 • Przytulniej

  Niedawno natknąłem się na ten blog i była to miła niespodzianka. Artykuły są dobrze napisane i pouczające, ale zawierają również unikalne perspektywy, których wcześniej nie widziałem. Naprawdę miło jest czytać posty, które nie są tylko powtarzaniem tych samych starych pomysłów. Nie mogę się doczekać, aby przeczytać więcej Twoich treści w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *