Salon,  Techniczne,  Wizualne,  Z Polski

Okno w sypialni.

Dekoracja okien w sypialni to temat, który często traktujemy po macoszemu, a odpowiedni dobór osłonięcia okna może poprawić jakość snu. Choć często marzy nam się piękny widok za oknem, którego w żaden sposób nie będziemy przysłaniać, to rzeczywistość większości z nas jest z goła inny. Okna sypialni wystawione na widok innych mieszkańców lub przechodniów zmuszają do przysłonięcia go, by zapewnić sobie intymność. Intymność w szczególności porą wieczorową oraz w okresach, gdy palimy światło przez większość dnia. Odpowiednio przysłonięte okno w sypialni zapewnia również idealne warunki do nocnego odpoczynku.

Odpowiednio oprawione okno w sypialni to również jedna z najmocniej rzucających się w oko dekoracji całej sypialni. Im mniejsze jest pomieszczenie, tym mocniej oprawa okna będzie się wybijać. Również w tych więksszych sypialniach bardziej strojnie zagospodarowane okno w sypialni będzie stanowiło mocny akcent wykończeniowy.

 

 

Jak udekorować okno w sypialni? 5 pomysłów.
FIRANY

Delikatne, zwiewne firany to fikuśne zwieńczenie okna w sypialni. Nadają lekkości, świeżości i są delikatnym oddzieleniem od zewnętrznego ciekawskiego świata. Co ważne firany nie pozwalają na całkowite odcięcie się i osłonięcie przez wzrokiem ciekawskich gapiów, więc nie nadają się do każdej sypialni.

 

ZASŁONY

Mogą być półtransparentne lub całkiem zaciemniające. Występują w wersjach z ciężkiego materiału, jak i lekkich, zwiewnych bardziej przypominających firany. Są mocnych akcentem okna i podkreślają styl wnętrza. Część styli wykończeń wręcz proszą się o ubranie okna właśnie w zasłony.

 

ROLETY, ROLETY RZYMSKIE

Nowoczesne przesłonięcia okien, również tych sypialnianych. W zależności od sposobu montażu (w ramie okiennej lub na nadprożu), rodzaju sterowania oraz rodzaju materiału reprezentują różne style wykończeń. Mogą być bardzo delikatne, subtelne, wręcz jak firany lub mocne i charakterne, i zwracające uwagę po wejściu do sypialni.

 

ŻALUZJE

Żaluzje miały swoje 5 minut w latach ’90, ale obecnie powróciły do łask i cieszą się sporym powodzeniem. Te obecnie występujące w sklepach mają ładne, estetyczne wykonania i nie są już tak toporne, jak te dawniejsze. Można je znaleźć w przeróżnych wykończeniach, choć drewniane i bambusowe są najbardziej lubiane i popularne.

 

OSŁONIĘCIA WARSTWOWE

Kto powiedział, że osłaniając okno w sypialni należy się ograniczyć tylko do jednego rodzaju? Warstwowe dekoracje okien nadają ciepła i przytulności oraz nadają przyjemny klimat. Można nimi również zasłaniać okno w sypialni w różnych wariacjach co daje sporo możliwości. Najbardziej polecane połączenia warstwowych dekoracji to:

  • firana + zasłony
  • roleta rzymska (transparentna) + zasłony
  • roleta zwykła + zasłony
  • roleta zwykła + firany
  • żaluzje + zasłony

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować:

 

We wpisie użyto zdjęcia: Timothy Buck;  Jilbert Ebrahimi;  Hayffield L;  Jean-Philippe Delberghe on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *