Sypialnia,  Techniczne,  Wizualne

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Pytanie: jak wybrać łóżko do sypialni, tak by służyło wiele, wiele lat, było wygodne i atrakcyjne dla oka. To pytanie zadaje sobie każda osoba urządzająca sypialnię. To właśnie łóżko jest najważniejszym meblem sypialni i jednym z gwarantów udanego wypoczynku każdej nocy. Czy istnieje coś takiego jak łóżko idealne? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

STYL SYPIALNI

 

Dobrze czujemy się we wnętrzach, które są spójne, więc urządzone w jednym stylu. Nawet jeśli ten styl jest bliżej nie określony i określasz go jako swój własny, indywidualny. Stylistyka wnętrz, również sypialni, podpowiada jakie łóżko, z jaką ramą będzie się prezentowało w danej sypialni najlepiej. Tak jak styl industrialny aż prosi się o łóżko z czarną, metalową lub drewnianą ramą, tak zaś w stylu glamour lepiej odnajdzie się łóżko tapicerowane. Wnętrze minimalistyczne pięknie podkreśli proste łóżko bez wezgłowia, a wnętrze w stylu country ogromne, drewniane i ze sporym wezgłowiem.

Najłatwiej utrzymać czystość ram drewnianych i metalowych. Łózka tapicerowane wymagają odrobinę większego zaangażowania podczas sprzątania. Są też mniej polecane alergikom.

 

 

JAKOŚĆ

 

Kupując łóżko do sypialni nastawiamy się, że będzie nam służyć wiele lat. Jest to mebel, z którego korzystamy codziennie i to przez wiele godzin. Warto postawić na łóżko dobrej jakości, które nie będzie skrzypiało już po kilku miesiącach użytkowania. Sprawdź, czy jest prawidłowo spasowane, dobrze skręcone i nie ma luzów między skręconymi częściami.

 

 

ROZMIAR

 

Idealna powierzchnia spania dla dwóch dorosłych osób to 160 x 200 cm oraz większe. Jeśli taki gabaryt nie zmieści się w sypialni, to możesz postawić na mniejsze łóżko, z materacem 140 x 200 cm.

Mimo iż łóżko to niekwestionowany król sypialni i często zajmuje w niej najwięcej miejsca, warto zaplanować go tak, by było do niego swobodne dojście. Idealne ustawienie zapewnia dojście do łóżka z obu stron, jednak nie zawsze jest to możliwe. W przypadku wąskich sypialni nie ma innego wyjścia, jak ustawić łóżko pod jedną ze ścian.

 

 

STELAŻ ŁÓŻKA

 

Niepozorny element wyposażenia łóżka, a bardzo istotny jeśli chodzi o wygodę i komfort użytkowania. To one pozwalają, by materac idealnie dopasował się do krzywizn ciała i w pełni można było korzystać z jego walorów. Postaw na stelaż z gęsto rozmieszczonymi deseczkami. Najbardziej popularne i najbardziej polecane są te z drewnianymi deseczkami.

 

 

WEZGŁOWIE

 

Wezgłowie jest elementem dodatkowym, który z jednej strony pełni funkcję dekoracyjną łóżka, z drugiej zabezpiecza ścianę przez zabrudzeniem, a z trzeciej jest bardzo pożądany, jeśli lubisz czytać książki leżąc w łóżku. Sporo, jak nie większość łóżek jest wyposażonych w wezgłowia. Jeśli Twój model go nie ma, to zawsze możesz je doposażyć w wezgłowie dodatkowe. Na rynku jest sporo modeli, w różnych stylach i kolorach. Do każdego łóżka jesteś w stanie znaleźć coś odpowiedniego.

 

 

SZCHOWEK DO PRZECHOWYWANIA

 

Od kilku lat liczba łóżek z pojemnikami pod materacem rośnie, bo i zapotrzebowanie na nie jest spore. Kiedyś takie pojemniki były charakterystyczne dla wersalek, potem kanap, a teraz nikogo nie dziwi łóżko z pojemnikiem. To idealne rozwiązanie do niewielkich sypialni, ale i mieszkań, w których brakuje powierzchni do przechowywania rzeczy. Można znaleźć opcje z szufladami, które się wysuwa ale i łóżka ze stelażami podnoszonymi za pomocą specjalistycznych siłowników. Powierzchnia do przechowywania może być pod całym łóżkiem lub pod częścią.

 

Jak wybrać łóżko do sypialni? Pamiętaj, że sypialnię urządzasz przede dla siebie i jest to najbardziej intymne pomieszczenie w Twoim domu. Idealnie by było, jeśli byłaby najbardziej lubianym przez ciebie pomieszczeniem. Warto pochylić się nad urządzaniem sypialni i dobrać takie łóżko, na które będziesz z przyjemnością wskakiwała każdego wieczoru. Długi, regenerujący sen to gwarancja dobrego funkcjonowania w czasie dnia! Jak wybrać łóżko? Wybierz pod swoje preferencje!

 

 

 

Może Cię również zainteresować:

 

We wpisie użyto zdjęcia: Photo by Liz Vo; Photo by Deconovo; Photo by John Fornander; Photo by Erik Mclean; Photo by Chesley McCarty on Unsplash.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *