Przedpokój,  Salon,  Sypialnia,  Techniczne,  Wizualne

Puf. Mały, wielki mebel.

Puf to jeden z najciekawszych i najbardziej sprytnych dodatków wnętrzarskich. Dlaczego? Są praktyczne, estetyczne i często mogą być dodatkową przestrzenią do przechowywania. Zajmują niewiele miejsca, a mają sporo zastosowań. Mogą być częścią salonu, pokoju telewizyjnego, sypialni, pokoju dziecięcego, przedpokoju, ale i kuchni.

Puf to niewielki mebel, który robi spore wrażenie. Może podkreślać styl pomieszczenia, lub być zacnym wyróżnikiem. Sprawdza się zarówno w niewielkich mieszkaniach, ale i w sporych domach.

 

Do niedawna najbardziej popularne było kupowanie puf w komplecie z sofą, narożnikiem i fotelem. Ostatnie lata to wysyp puf, które są swoistym wyróżnikiem i podkreślają użyty w pomieszczeniu styl. W sklepach można znaleźć sporo puf w stylu skandynawskim, boho oraz modern classic.

 

Tak właściwie to co to jest ten cały puf?

To niewielkie siedzisko pozbawione oparcia oraz podłokietników Służy do siedzenia, opierania nóg, ale coraz częściej pełni również rolę stolika kawowego. Wiele modeli jest specjalnie pustych w środku, jednocześnie mając usztywnione ścianki i można w nich przechowywać drobiazgi. Często sporo drobiazgów. Na rynku jest sporo malutkich opcji, które idealnie sprawdzają się dla dzieci, ale są też takie, na których swobodnie usiądą dwie dorosłe osoby.

 

Jeśli chodzi o dobór materiału, którym pokryty jest puf, to warto rozważyć temat tak jak każdego innego mebla tapicerowanego. Pufy nawet szybciej mogą ulegać zabrudzeniom, więc wybór odpowiedniej tkaniny jest ważny. O tkaninach tapicerskich poczytasz tutaj – klik.

 

 

Pufy to meble, które idealnie przydają się przy dużej ilości gości podczas spotkań przy stoliku kawowym, gdy brakuje już miejsc na sofie lub narożniku. Na co dzień można je upchnąć w różne zakamarki wnętrz, w różnych pomieszczeniach. Są dobrą opcją na schowanie rzeczy leżących się na widoku. Można je zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jeśli stoją obok sofy lub fotela, to podnoszą komfort korzystania z nich. Puf. Mały, wielki mebel. Czyż nie?

 

Może Cię również zainteresować:

 

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Photo by Marat Gilyadzinov; Photo by Francesca Tosolini; Photo by Louis Mornaud on Unsplash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *