Salon,  Sypialnia,  Techniczne,  Wizualne,  Z Polski

Idealny fotel wypoczynkowy.

Fotel wypoczynkowy nie jest niezbędnym elementem wystroju salonu lub sypialni, ale może być jego ciekawym akcentem. Wygodny fotel wypoczynkowy to uzupełnienie kącika wypoczynkowego, szczególnie dobrze komponujący się z sofami oraz pufami. Świetnie prezentuje się również stojąc przy biblioteczce lub przy łóżku w sypialni. Możliwości aranżacji fotela jest zdecydowanie więcej, a ogranicza nas jedynie… wyobraźnia.

 

 

Jak wybrać fotel idealny?

Przede wszystkim warto spojrzeć na niego od strony praktycznej. Gabaryt fotela warto dobrać do wielkości pomieszczenia, tak by komunikacja przy nim była swobodna, a jednocześnie jego wielkość pozwalała na spokojny odpoczynek i relaks. Dobrze jest, by fotel wypoczynkowy był odpowiednio wyprofilowany i pozwalał na wygodne umoszczenie się na nim. Idealny fotel wypoczynkowy to taki, który gwarantuje podparcie całego ciała, w szczególności wygodne ułożenie kręgosłupa. Najwygodniejsze fotele mają wysokie oparcia, które pozwalają na wygodne oparcie zarówno kręgosłupa, szyi, jak i głowy (minimum 70 cm). Te modele są jednocześnie największe i w małym pomieszczeniach mogą przytłaczać. Siedzisko powinno być szersze niż w przypadku krzeseł jadalnianych (50 cm). Warto również zwrócić uwagę na podłokietniki. które pomagają w wygodnym odpoczynku oraz są pomocne w trakcie wstawania z fotela.

 

 

Pamiętajmy również, że fotel wypoczynkowy powinien korespondować z resztą pomieszczenia. Jeśli stawiamy go przy komplecie wypoczynkowym, to warto aby kształt mebli oraz tkaniny współgrały ze sobą. Najłatwiejszą opcją jest dobranie mebli od jednego producenta, z jednej linii stylistycznej. Miksy styli i kształtów mebli dobrze sprawdzają się we wnętrzach eklektycznych. Kolorystyka może być dokładnie taka sama, mogą to być wariacje odcieni, a mogą być kolory kontrastowe. Fotel wypoczynkowy dobrze spisuje się jako kolorystyczny wyróżnik w pokoju. Jeśli lubisz akcent wzorów w pomieszczeniu, to również można go zastosować na fotelu. W przypadku chęci zmian lub pozbycia się danego wzoru łatwiej jest zmienić tapicerkę samego fotela, niż całego kompletu wypoczynkowego.

Jeśli pomieszczenie jest spore, to warto pomyśleć o doposażeniu fotela w podnóżek. Podnosi on wygodę korzystania z fotela, dając możliwość wyciągnięcia nóg. Może również stanowić osobne siedzisko.

 

Inspiracje z Pinterest:

 

 

Może Cię również zainteresować:

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Photo by Olena Sergienko; Photo by Pesce Huang; Photo by Wander Creative on Unsplash.

2 komentarze

 • Natalia

  Wymyslilam sobie fotel podwieszany w mieszkaniu no i niby mozna kupic odpowiednie haki i sie powinno trzymac. Niby. Bo blok to stara plyta i zastanawiam sie czy sufit sie nie zarwie czy cos. Myslicie ze to bezpieczne i da rade? Od czego to zalezy?

  A moze po prostu nie kombinować z takim podwieszanym i po prostu kupić tradycyjny fotel?

  Jak myślicie?

  • Yasminsmell

   Fotele podwieszane są teraz bardzo modne i… samej mi się podobają – nadają fajny charakter pomieszczeniom. Zdecydowanie warto kupić taki z dedykowanym hakiem. Jeśli to blok z wielkiej płyty, z żelbetem, to można śmiało się podwieszać, bo one są policzone na znacznie większe obciążenia. Nie poleca się podwieszać do sufitów podwieszanych lub w starych drewnianych domkach – tutaj trzeba by było to dokładnie sprawdzić, czy obciążenie udźwignie ciężar.

   Jestem zdania by robić w swoich wnętrzach to co nam w sercu gra – w końcu wnętrza robimy dla siebie i my tam będziemy meiszkać. Jeśli natomiast lubisz przemeblowanki i przestawianie mebli, to taki podwieszony fotel generuje więcej problemów z przesunięciem, niż zwykły tradycyjny… Jestem bardzo ciekawa na co postawisz 🙂 uściski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *