Salon,  Wizualne

Jak zaaranżować dwie sofy w pokoju?

Dwie sofy w pokoju, to rozwiązanie mało powszechne, a nader ciekawe. Jest alternatywą w przypadku większych pomieszczeń dla narożników lub kompletów wypoczynkowych, przykładowo sof z fotelami i pufami. Ich główną zaletą jest możliwość różnych aranżacji oraz szybkie przemeblowanie, gdy tylko najdzie ochota na zmiany. Dwie sofy to również więcej miejsc siedzących, co może mieć znaczenie przy dużych rodzinach, lub w przypadku gdy lubimy robić większe imprezy i zapraszać spore ilości gości. Tylko jak zaaranżować dwie sofy w jednym pokoju?

 

 

Strefa odpoczynku.

Idealnie byłoby gdyby sofy były ustawione tak, by wydzielały strefę odpoczynku. Nie powinny również stać na drogach komunikacji i przeszkadzać w czasie przechodzenia przez pokój. Pomieszczenie powinno być również przestronne, by meble nie dominowały i nie obciążały go zbyt mocno. Jeśli chodzi o styl aranżacji, to dwie sofy swobodnie można ugrać w każdym stylu, w jakim zechcesz urządzić mieszkania czy konkretne pomieszczenie.

 

Jak dobrać dwie sofy?

Sporym ułatwieniem w aranżacji będzie dobranie dwóch sof w tym samym stylu. Niekoniecznie muszą być tego samego koloru, jednak warto postawić na jeden styl i wybrać zestaw z tej samej kolekcji. Najczęściej będzie to ta sama forma, kształt, wykończenie (choćby pikowanie oraz kształt poduszek). Dobrze również będą wyglądać dwie sofy na bazie tej samej tkaniny, ale w innych kolorach. Wyjątkiem może być styl eklektyczny, który lubi miksy z różnych stylów.

Można postawić na dwie identyczne sofy. Można wybrać również sofy różnej wielkości – trzyosobową oraz dwuosobową.

 

A aranżacja?

Właśnie, ale jak zaaranżować dwie sofy w pokoju? Sofy można ustawić na przeciw siebie lub jedną obok drugiej pod kątem prostym. To drugie ustawienie zgrabnie wyznacza również przestrzeń wypoczynkową pokoju. Jedna z sof można stać pod ścianą, jednak jeśli masz wystarczająco przestrzeni, to pomyśl o ustawieniu ich na środku pokoju. To ciekawe, niebanalne, a jednocześnie charakterne rozwiązanie.

 

 

 

 

 

 

Może Cię również zaciekawić:

 

 

 

We wpisie wykorzystano zdjęcia: Photo by Spacejoy; Photo by Collov Home Design; Photo by R ARCHITECTURE; Photo by Zac Gudakov; Photo by Collov Home Design; Photo by Helen Thomas on Unsplash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *