Salon,  Sypialnia,  Techniczne,  Wizualne

Dlaczego lubimy meble tapicerowane?

Dlaczego lubimy meble tapicerowane? Na samą myśl o nich większość z nas uśmiecha się pod nosem. Kojarzą nam się z relaksem i odpoczynkiem. Meble tapicerowane to przede wszystkim kanapy, narożniki oraz fotele. Wygodne, miękkie i reprezentacyjne elementy każdego pokoju dziennego, gościnnego oraz salonu. Meble tapicerowane warto wybierać tak, aby były przede wszystkim wygodne i solidne, a jednocześnie piękne!

 

 

W zależności od wielkości pokoju jaki mamy do zagospodarowania możemy pokusić się o wybór mebli wypoczynkowych sporych, okazałych, które będą wyeksponowane w centralnej części pokoju, lub niewielkich, kompaktowych, które idealnie wpasują się pod ścianą niewielkiego pomieszczenia. To właśnie kanapa lub narożnik stanowią centralny punkt pomieszczenia, na który zwracamy uwagę, gdy wchodzimy do pokoju. W zależności od aranżacji meble tapicerowane mogą być uzupełnieniem ogólnego wyglądu pomieszczenia lub punktem centralnym. Przykładem pierwszej opcji jest pomieszczenie stylu scandi-boho i prosta szara kanapa z mnóstwem jasnych poduszek. Przykładem punktu centralnego może być białe pomieszczenie z kanapą w kolorze koralowym. Zarówno jedna, jak i druga opcja jest świetnym uzupełnieniem wnętrza!

 

Meble tapicerowane często bywają wielofunkcyjne. Sprawdza się to szczególnie na niewielkim metrażu. Pojemniki na pościel, który może pełnić funkcję schowka na większe i mniejsze rzeczy. Funkcja rozkładania kanapy lub narożnika to idealna opcja, gdy nie możemy pozwolić sobie na oddzielną sypialnię w mieszkaniu lub wpadną do nas goście, których chcemy przenocować. Dodatkowo coraz więcej producentów oferuje meble tapicerowane wykonane na wymiar! Opcja ta jest lubiana przez osoby mieszkające w niewielkich, ale i tych sporych wnętrzach. Do tego dochodzi cała paleta tkanin, materiałów dostępnych do obicia mebli oraz spora kolorystyka.

 

Warto wspomnieć, że meble tapicerowane to nie tylko kanapy i narożniki. To również wersalki, łóżka, fotele, pufy, krzesła oraz taborety.

Dlaczego lubimy meble tapicerowane? Kojarzą się z relaksem i odpoczynkiem. Z dotykiem miękkiej i przyjemnej tkaniny. Z czasem spędzonym z bliskimi i przyjaciółmi, ale i wieczorem z książką w dłoni!

 

Inspiracje z Pinterest z polskich stron:

 

 

 

Może Cię również zainteresować:

 

Zdjęcie główne wpisu: Photo by Inside Weather on Unsplash; zdjęcie dodatkowe: Photo by Spacejoy on Unsplash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *