Balkon,  Techniczne,  Wizualne

Jaki wybrać dywan zewnętrzny?

Wybór dywanu zewnętrznego, a więc tego który rozłożymy na balkonie lub tarasie, pozwoli podkreślić charakter miejsca oraz doda przytulności. Stawianie gołej stopy na miękkim, przyjemnym dywanie to totalnie inny komfort, niż stawianie jej na deskach lub płytkach wykańczających taras lub balkon. Jeśli zastanawiasz się jaki dywan zewnętrzny wybrać, czym się kierować, to ten wpis jest idealny dla Ciebie!

Jak wspomnieliśmy wyżej dywan zewnętrzny poprawia komfort użytkowania tarasu lub balkonu. Większość dostępnych na rynku desek tarasowych lub płytek do wykończeń zewnętrznych jest szorstka. Ma to na celu zapewnienie bezpiecznego ich użytkowania w trakcie deszczu, lub po wylaniu czegoś. Materiały te często się też mocno nagrzewają, powodując iż chodzenie po nich gołą stopą jest mało komfortowe. Dywan zewnętrzny warto zatem rozłożyć w miejscu, w którym wypoczywamy na fotelu lub hamaku, lub spożywamy posiłki.

Udekorowanie tarasu lub balkonu dywanem zewnętrznym pozwala również zachować ciągłość stylu mieszkania oraz części zewnętrznej. Rzadko kiedy udaje się dobrać zewnętrzną podłogę dopasowaną do tej we wnętrzach, więc dywan outdoorowy jest idealnym łącznikiem. W razie niewielkich uszkodzeń podłogi balkonowej / tarasowej można nim również zamaskować je.

Jaki wybrać dywan zewnętrzny? Przede wszystkim warto wybrać ten dedykowany tarasom, balkonom. Dlaczego? Te dywany są zrobione z trwałych materiałów i odporne na warunki atmosferyczne! Dzięki temu nie będą się szybko niszczyły, a w razie burzy deszcz ich nie zniszczy. Również wszelkie pozostałości po imprezach i rodzinnym grillu z łatwością z nich usuniesz.

 

 

Jak dobrać dywan zewnętrzny? Im większy balkon, taras, tym większy dywan wybierz.

Jeśli powierzchnia balkonu jest prostokątna, to postaw na prostokątny dywan. Przy sporych tarasach, szczególnie tych na bazie kwadratu, bardzo dobrze prezentują się dywany okrągłe.

 

 

Jaki wybrać dywan zewnętrzny? Inspiracje z linkami.
DYWANY JEDNOLITE

 

Roolf Living :: Dywan zewnętrzny Harper czerwony

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Julie szary

 

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Solo beżowy

 

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Sweet szary

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Svea różowy

DYWANY WE WZORY

 

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Zebra szary

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Stripe różowo-czarny

 

Roolf Living :: Dywan Summer Quai turkusowy

Zuiver :: Dywan zewnętrzny Moon okrągły szary śr. 200 cm

 

 

 

Carpets & More :: Dywan zewnętrzny Markis biało-różowy

 

 

Może Cię również zainteresować:

We wpisie wykorzystano linki afiliacyjne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *