Balkon,  Techniczne,  Z Polski

Jakie siedziska wybrać na mały balkon?

W poprzednim wpisie zaprosiłam Cię na mój balkon. Mogłaś zobaczyć iż nawet niewielki, blokowy balkon może zamienić się w strefę domowego chillu. We wpisie pokazałam kilka ustawień zaledwie 3 produktów: 2 okrągłych puf oraz 1 większej pufy – tzw. worka Sako. Dzisiaj chcę się skupić na praktycznej stronie wyboru siedzisk na mały balkon. Chcę pokazać Ci na co szczególnie zwróciłam uwagę, co było dla mnie istotne przy wyborze produktów, a na co w ogóle nie zwróciłam uwagi.

Posiadając mały balkon żadne kanapy, fotele i huśtawki nie mają racji bytu! Musiałam wyszukać produkty, które są niewielkich rozmiarów. Jednocześnie są lekkie, abym mogła je schować bez pomocy drugiej osoby w razie ewentualnej zmiany pogody! Jednocześnie bardzo mi zależało na wygodnych meblach, które zagwarantują odprężenie i odpoczynek. Obie wersje puf, dzięki temu iż są wypełnione granulatem, są bardzo wygodne. Worek Sako dopasowuje się do ciała zarówno ułożony w wersji do siedzenia, jak i ułożony w wersji półleżącej! Z kolei okrągła pufa mimo iż nie dopasowuje się tak mocno do ciała jak worek Sako, to i tak jest bardzo wygodna. A w praktyce i… wielofunkcyjna!

 

 

Wielofunkcyjność to atut obu puf marki MITKO GARDEN, o którym nie pomyślałam szukając wyposażenia na balkon. W czasie gdy nie korzystaliśmy z Mr Hubby z balkonu okrągłe pufy często układaliśmy jedną na drugą, aby łatwo było przejść. Przynosząc później napoje na balkon ułożone w ten sposób pufy służyły nam za stolik! Wystarczyło postawić na pufy tacę i napoje stały stabilnie.

Okrągła pufa często służy również za podnóżek, szczególnie gdy jedno z nas siedzi na worku Sako. A sam worek służył nam zarówno do siedzenia, jak i półleżenia, czym nas totalnie zaskoczył. Nie spodziewaliśmy się, że mimo wybrania najmniejszego rozmiaru worka Sako będzie tak wdzięczny w użytkowaniu!

 

Wybierając siedziska na mały balkon warto zwrócić uwagę na gabaryty balkonu, ale i siedzisk jakie chcemy zamówić! Warto wcześniej zmierzyć balkon, by mieć pewność iż siedziska się na nim zmieszczą. Kolejny krok to sprawdzenie czy korzystanie z nich będzie komfortowe – będzie miejsce na nogi oraz po to, by przejść! Zastanów się również jak siedziska ułożysz oraz czy będziesz mieć miejsce na postawienie np. stolika! W związku z tym, że nasz balkon jest mały, a jako stolik często wykorzystujemy parapet, to zrezygnowaliśmy z zakupu specjalnego stolika na balkon. Mały drewniany stolik z dużego pokoju jest łatwy do przeniesienia oraz postawienia na balkonie w razie potrzeby. Na ten moment w zupełności nam wystarcza!

 

Pufy są materiałowe, więc rodzaj pokrycia ma spore znaczenie! Zdarzyło mi się je poplamić, szczególnie okrągłe pufy. Materiał wierzchni okazał się świetny do wyczyszczenia. Lubię jak wokół mnie jest estetycznie i czysto, więc dostałabym szału, gdyby po kilku dniach użytkowania pufy były pokryte nieestetycznymi plamami. Wybierając pufy nie zwróciłam uwagi na to, że ich spód jest pokryty inną tkaniną, która jak zapewnia producent jest sporo mocniejsza. Będzie to miało spore znaczenie jeśli zechcesz z nich korzystać na tarasie lub… w ogrodzie.

 

A jeśli już o ogrodzie mowa, to dzięki temu iż pufy są lekkie, łatwe do przeniesienia, to jadąc w jedne słoneczny dzień na działkę, na szybki piknik, postanowiliśmy zabrać je ze sobą. Chcieliśmy przetestować je na trawie! Spisały się świetnie, wygodnie nam się na nich siedziało, a na dodatek pobudziły wyobraźnię, by z większym wigorem zabrać się na zrobienie projektu przyszłego domu!

 

 

Myślę, że w czasie domowych imprez i imprezek wykorzystamy pufy również w domu. Przydadzą się jako dodatkowe miejsca do siedzenia, których w warunkach blokowych zawsze jest mało.

Nie bez znaczenia jest dla mnie również fakt, że MITKO GARDEN to polska marka. Lubię wspierać rodzimy biznes, bo jest to forma wsparcia ludzi, którzy dają pracę wśród nas! 

Wybrane produkty MITKO GARDEN, które można zobaczyć w tym i poprzednim wpisie to:

  • 2 okrągłe pufy MODERN GRAPHITE w rozmiarze „M”. Pufy mają średnicę 50 cm i wysokość 25 cm i możesz znaleźć je tutaj – klik
  • Pufę ogrodową / worek Sako MODERN GRAPHITE wybrałam w rozmiarze „S”. Ma średnicę 75 cm i wysokość 105 cm – klik

Mimo iż oba rodzaje puf to najmniejsze propozycje marki, to jak widać na poniższym zdjęciu również panowie wygodnie na nich odpoczywają. Mr Hubby złapany po sprawdzeniu śliwek na drzewie – czy aby nie są już dojrzałe 🙂 !

 

 

Może Cię również zainteresować:

 

Wpis powstał we współpracy z marką MITKO GARDEN.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *