Balkon

Strefa wypoczynku na świeżym powietrzu

Wypoczynek we własnej, wypasionej strefie komfortu to marzenie wielu z nas. Szczególnie w okresie pandemii zaczęliśmy sobie cenić własne cztery kąty, bo przez sporą część jej czasu wszelkie wyjazdy i wypady były mocno ograniczone. Zostaliśmy zmuszeni aby pozostać w swoich domach, wielu z nas przez miesiące przebywało praktycznie tylko w domu. To właśnie wtedy zrobił się spory bum na metamorfozy oraz dopieszczanie swoich wnętrz. Balkonów i tarasów również. Zaczęliśmy szczególnie mocno doceniać możliwość wypoczynku na swojej, nawet niewielkiej, strefie świeżego powietrza.

 

Biorąc pod uwagę sezonowość w Polsce, przyjemności płynące ze strefy wypoczynku na świeżym powietrzu są ograniczone i zamyka je jesień. Niemniej to nadal kilka miesięcy, w które warto zadbać o balkon / taras i przystosować do korzystania. Warto pomyśleć o opcjach wyposażenia, które posłużą nam wiele sezonów. Szczególnie, gdy tyczy się to grubszych zakupów jak meble i dodatki. Do tego kropka nad “i” w postaci roślin i kwiatów odpowiednio dobranych do usytuowania balkonu / tarasu i przestrzeń gotowa!

W zależności od potrzeb oraz miejsca jakim dysponujesz możesz zrobić sobie część do typowego chillu, część do spożywania posiłków lub nawet miejsce do pracy. Mając małe dzieci warto wygospodarować im choćby niewielką przestrzeń, by również mogły z niej skorzystać. Niewielka piaskownica, mały basen a może tylko mata, na którą będzie znosić swoje zabawki. Jedyne co Cię ogranicza, to wyobraźnia oraz przestrzeń jaką dysponujesz. Często jest tak, że wodze fantazji szaleją i chciałybyśmy zrobić coś wypasionego, jednak możliwości techniczne nie puszczają tego.

Czy wtedy koniecznie trzeba zrezygnować ze swojej wizji? Nie, ale należy ją dostosować do możliwości. Zamiast wielkiego stołu z sześcioma masywnymi krzesłami wybierz składany komplet, który po złożeniu ustawisz pod ścianą i nie będzie zabierał miejsca. Fotele zamień na pufy, które łatwo przestawić, a w okresie zimowym posłużą jako dodatkowe miejsce do siedzenia w domu. Zrezygnuj z hamaka, a skuś się na huśtawkę typu gniazdo, która zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Zaopatrz się w kaskadowe kwietniki, dzięki którym posadzisz kwiaty i rośliny jedne nad drugimi – zaoszczędzisz miejsce, a efekt będzie spektakularny. Możliwości jest wiele!

Co potrzebujesz jeszcze? Poduchy, pledy i koce, dywaniki oraz lampki, które pozwolą korzystać z przestrzeni balkonowo – tarasowej również wieczorami. Do tego świece – jedne robiące nastrój, drugie antykomarowe. Taca, dzbanek a może specjalne kubki pod kolor kwiatów w doniczkach? Wszystko co pozwoli na spokojny relaks, dobry czas i daje możliwość odpłynięcia myślom. Wszystko na co masz ochotę, aby znalazło się na tej przestrzeni.

 

 

 

 

 

 

Wyszukując dodatki balkonowo – tarasowe warto wziąć pod uwagę, że byłoby dobrze gdyby były dostosowane do użytkowania na zewnątrz. Dzięki temu niespodziewany deszcz nie będzie im straszny. Nic się nie stanie jeśli wykorzystasz dodatki, które nie są dedykowane na zewnątrz, jednak warto mieć na uwadze, aby je szczególnie chronić przed deszczem i wszelkimi wichurami. Ma to szczególne znaczenia jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, z niezbyt dużym balkonem, na którym trudno umieścić skrzynie do przechowywania. Ma to znaczenie również jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogromnego tarasu, w którym jest kilka stref chillu i w razie burzy musiałabyś się zastanawiać co chować jako pierwsze! Jeśli jednak takie dodatki, a szczególnie dywaniki lub poduchy zmokną, należy je porządnie wysuszyć.

 

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

 

We wpisie zostały wykorzystane linki afiliacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *