Balkon,  Techniczne,  Wizualne

Jak szybko przeorganizować swoją przestrzeń balkonowo – tarasową?

Sezon balkonowy w pełni! Pogoda rozpieszcza i aż chce się korzystać z niej na 100%. Jeśli akurat nie wyjeżdżasz, to warto pomyśleć o swoim balkonie lub tarasie i rozgościć się właśnie tam! Możesz pomyśleć iż sezon jest już w pełni i niezbyt opłaca Ci się organizować tę przestrzeń… Czy aby na pewno? To właśnie teraz są wyprzedaże z działów balkonowo – tarasowych, więc warto pomyśleć o rozwiązaniach, które posłużą kilka sezonów!

 

Najpierw warto zrobić plan jak chcesz wykorzystać swój balkon lub taras. Nie ukrywajmy iż to powierzchnia będzie decydująca. Taras mający 20 m2 daje zdecydowanie większe możliwości, niż balkon o powierzchni 1,61 m2. Zastanów się w jaki sposób chcesz spędzać na nim swój czas. Czy będzie to dodatkowe miejsce pracy, czy miejsce na relaks i odpoczynek? A może miejsce spożywania wspólnych posiłków? Całkiem inne wyposażenie potrzebujesz w każdym z wymienionych przypadków. Zanim zaczniesz planować zakupy, spróbuj przemyśleć jak możesz wykorzystać to, co obecnie masz.

Całkiem możliwe iż już jakieś meble na Twoim balkonie / tarasie stoją. Może masz już zrobioną podłogę? Może przestrzeń ta jest już zagospodarowana kwiatami? A może w piwnicy lub na strychu masz stare meble, puszki z farbą lub dodatki, które można wykorzystać do szybkiej metamorfozy oraz zaaranżowania przestrzeni balkonu czy tarasu? Dywaniki, poduszki i poduchy oraz koce i pledy. Często wystarczą tylko dodatki, by dopieścić to co już mamy. Co więcej, to właśnie tymi dodatkami jesteś w stanie zupełnie odmienić charakter każdego pomieszczenia, balkonu i tarasu również!

 

Przesuwaj, przestawiaj, dostosuj. Próbuj innego ustawienia. Niby banalne porady, a… często ustawienie, które w ogóle nam nie pasuje na pierwszy rzut oka jest tym, które okazuje się najbardziej przyjemnym w codziennym użytkowaniu! Daj się zaskoczyć! Nawet jeśli twoja przestrzeń balkonowo – tarasowa jest niezbyt wielka, to z każdej da się wyciągnąć coś wyjątkowego!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *