Kuchnia,  Przedpokój,  Salon,  Sypialnia,  Techniczne,  Wizualne,  Z Polski

Dlaczego lubimy metamorfozy wnętrz?

Człowiek zmiennym jest, a kobieta to już w ogóle… Można się śmiać z utartych frazesów oraz powiedzeń, jednak sporo zawartej w nich jest prawdy! Lubimy gdy coś wokół nas się dzieje. Lubimy gdy coś delikatnie wokół nas się zmienia. Nabiera nowego kształtu, a jednocześnie nie burzy poczucia bezpieczeństwa. Dlatego właśnie lubimy metamorfozy wnętrz, które w odróżnieniu od remontów nie przytłaczają swym ogromem. Jednocześnie dają pole do popisu wyobraźni oraz wprowadzają powiew świeżości w nasze najbliższe otoczenie.

Wiosna oraz nadchodzące lato to idealny czas na metamorfozy wnętrz. Budząca się do życia przyroda motywuje, by we własnym gniazdku wprowadzić trochę świeżości. Jednym z prostszych sposobów na metamorfozę wnętrza jest odświeżenie lub przemalowanie ścian. Możesz o tym poczytać tutaj klik oraz tutaj klik. Niemniej metamorfoza ścian we wnętrzach to tylko jeden z przykładów. Jeśli trzymasz się tematyki ścian, to prócz malowania ich możesz pokusić się o położenie tapet lub boazerii w całym lub części pomieszczenia. Jeśli jednak wygląd ścian odpowiada Ci i dobrze się czujesz we wnętrzu, to możesz ściany ozdobić i przygotować nową galerię ścienną – obrazy, grafiki lub serię pamiątkowych zdjęć. Idąc dalej metamorfoza w mieszkaniu nie musi tyczyć się ścian…

Często dużą oraz wystarczającą zmianą będzie postawienie na zmianę dodatków we wnętrzu. Nowy dywan, dekoracyjne poduszki oraz koce i pledy są przysłowiową kropką nad “i” wnętrz i często za samą ich sprawą można mocno odmienić charakter wnętrza. Do tego dochodzą rośliny doniczkowe, które wprowadzają swoisty charakter (o roślinach we wnętrzach możesz poczytać tutaj), ale i te cięte – sezonowe – w wazonach na stole lub innych meblach.

A skoro mówimy o meblach, to je również można poddać metamorfozie… Jeśli czujesz się na siłach, to możesz spróbować odnowić starą komodę, stolik lub szafkę. Jeśli nie jest zniszczona to wystarczy pomyśleć o oklejeniu jej lub pomalowaniu specjalną farbą. Możesz również pomyśleć o prostych dekoracjach, jakie można wykonać samemu. Nie musisz od razu projektować mebli! Na początek warto spróbować wykonać coś prostego. Przykładem jest lustro z rafią, w cieszącym się przez ostatnie miesiące sporym uznaniem stylu boho. Wpis jak zrobić takie lustro to jeden z  najchętniej czytanych wpisów na yasminsmellowym blogu. Zobacz jak wykonanie takiego lustra jest proste, a jak efektowne ono jest. Może skusisz się, by wykonać takie lustro i Ty – lustro z rafią.

Wyobraźnia, ale i inspiracje otaczającego świata (nawet przyrody, czego przykładem jest wpis o wnętrzach w kolorach ziemi oraz dodatkach w tym stylu), to najlepsza zachęta, aby skusić się i odmienić własne wnętrze. Metamorfozy nie wymagają sporych nakładów finansowych i są proste w wykonaniu, dzięki czemu nie ma potrzeby organizowania profesjonalnej ekipy. To z kolei daje poczucie dumy z samego siebie, bo na co dzień nie doceniasz jak wiele jesteś w stanie wykonać własnymi rękoma! Aby było jeszcze prościej i byś swobodnie mogła się cieszyć wizją odmienionego wnętrza, to na blogu przeprowadzam Cię krok po kroku przez proces metamorfozy!

Tutaj dochodzimy do meritum i super niespodzianki! Wiem, że wiele z nas postawi w tym sezonie na metamorfozę ścian i przemaluje swoje wnętrza. Dlatego przygotowałam prosty i bezpłatny kalkulator do obliczenia ilości potrzebnej farby do przemalowania pomieszczeń. Skorzystanie z niego zaoszczędzi Ci czasu oraz stresu, czy aby na pewno zakupiona ilość farby jest wystarczająca.

 

Pomagam ludziom w najbardziej stresujących momentach, takich jak remont oraz urządzanie domu. Pozwól o siebie zadbać i ciesz się efektem swojej metamorfozy bez stresu! Obliczenia ilości potrzebnej Ci farby zrobisz sprawnie za pomocą kalkulatora, który w kilka chwil pobierzesz na swój komputer, a pozostały czas możesz poświęcić na wybór wymarzonego odcienia farby!

 

Kalkulator ilości potrzebnej farby do pomalowania pomieszczenia znajdziesz poniżej:

The form you have selected does not exist.

 

Poniżej trochę wnętrzarskich inspiracji:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *