Techniczne,  Wizualne

Szybka i prosta metamorfoza – zmiana koloru ścian. Kalkulator ilości potrzebnej farby.

Zmiana koloru ścian to jeden z najprostszych i jednocześnie najbardziej ekonomicznych sposobów na odmianę wnętrz. Jeśli skupimy się tylko i wyłącznie na ścianach malowanych farbami, natomiast temat tapet, boazerii oraz innych zostawimy na osobny wpis, to sprawa upraszcza się jeszcze bardziej. Jednocześnie zmiana koloru ścian to jeden ze sposobów, którym możemy w jeden dzień odświeżyć lub totalnie odmienić charakter wnętrza.

Wystarczy usiąść na chwilkę w jednym z pokoi naszego domu lub biura i wyobrazić sobie jak wyglądałby on, gdybyśmy pokusili się o przemalowanie wszystkich ścian na grafitowo, a jak wyglądałby gdybyśmy pokusili się o przemalowanie ich na biało… Różnica pomiędzy wersjami jest spora, prawda? Przytoczone przykłady są skrajne, ale jest przecież cała gama kolorów pośrednich. Można postawić na pastele, ale można postawić na nasycone kolory. Można pomalować pokój w innej konfiguracji i pokusić się o pomalowanie jednej ściany w kontrastowym kolorze. Ściana taka będzie akcentem, który skupia na sobie wzrok po wejściu do pomieszczenia.

Możliwości jest masa, a wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, lub w jakich tonacjach czujemy się najlepiej! Idąc dalej można skupić się na najnowszych trendach i nowinkach świata wnętrzarskiego. Można postawić na klasykę, mam tutaj na myśli choćby białe ściany, które są bezpiecznym, a przez to zawsze dobrze wyglądającym kolorem. Warto pamiętać również o tym, że ściany są tłem do aranżacji mebli i dodatków.

Wystarczy wybrać się do sklepu budowlanego, aby wywieszone wzorniki kolorystyczne farb nieźle namieszały nam w głowach. Każda firma prześciga się w zgrabnych zestawieniach, oryginalnych nazwach kolorów oraz produktach dostosowanych do różnego rodzaju pomieszczeń. Przykładem mogą być farby, które łatwo można umyć, przez co są zalecane do stosowania w kuchni lub łazience. Farby mają także różną jakość oraz różną wydajność. Przez wydajność rozumie się ilość metrów kwadratowych ścian jaka powinna wyjść z z użycia 1 litra farby.

 

Pytanie przy tego typu metamorfozach zasadniczo pojawia się jedno. Ile farby powinienem / powinnam kupić? Jak obliczyć ilość potrzebnej farby? Przychodzę z pomocą, z bezpłatnym kalkulatorem ilości potrzebnej farby do pomalowania pomieszczenia, pokoju lub biura. Kalkulator jest prosty i szybki w obsłudze. Uwzględnia on również wydajność farby, która jest obowiązkowo podana na każdym opakowaniu farby.

Aktualizacja wpisu 04.01.2022r -> Kalkulator nie jest już dostępny do bezpłatnego pobrania. W niedługim czasie pojawi się jego nowa wersja w zakładce sklep.

 

Kilka inspiracji, z różnymi wariantami kolorystycznymi ścian:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *