Przemyślenia

Top 7 – ulubione cytaty z Biblii

Mega, mega dawno nie było serii Top – 7, a poprzednie wpisy tego typu cieszyły się sporą popularnością. Temat Boga przewijał się już na blogu i myślę, że zdążyłaś zauważyć, iż jest to temat mocno bliski mojemu sercu. Z Biblią mamy się za pan brat, czytam ją regularnie. Do pewnych jej fragmentów ciągnie mnie zdecydowanie częściej niż do innych, ale równocześnie zmienia się to w czasie. Myślę, że różne fragmenty, a także cytaty z Biblii są odpowiednie na różne momenty w życiu i każdy czytający ją będzie miał podobnie.

Cały szkopuł w tym, by czytając nie skupiać się na samych cytatach – cytatach, a czytać je w kontekście całego fragmentu, rozdziału oraz księgi. Myślę, że nie jeden raz natknęłaś się na słowa wyrwane z dłużej wypowiedzi, z których trudno odczytać kontekst oraz to co chciała przekazać osoba mówiąca. Dlatego mimo, że w poście znajdziesz jedne z moich ulubionych fragmentów, to zachęcam do sięgnięcia po całe fragmenty zawierające dane cytaty z Biblii.

 

Top 7 – ulubione yasminsmellowe cytaty z Biblii – stan na koniec stycznia 2020 – tłumaczenie wg Biblii Tysiąclecia:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

“Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.”  (Ap3,20)

Ten werset chodzi za mną od wielu lat. Jest dowodem na to iż to On robi pierwszy krok, wychodzi z inicjatywą. To co należy do mnie to powiedzieć “tak”. Doświadczam tego nieustannie, że to On pierwszy przychodzi do mnie i upomina się o nasz wspólny czas.

 “Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. ” (J10,10b)

Życie z Bogiem jest życiem pełnym obfitości w każdej dziedzinie.

“Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą. ” (Iz54,10)

Nie ma drugiej tak niezachwianej miłości jak miłość Boga.

“Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich.

Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.” (Mt6,24-34)

Komentarz będzie krótki – priorytety 🙂 każdy ma jakieś…

 “Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec.” (Ap20,13)

Wszystko zaczyna i kończy się na Nim.

“Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie” (Mt11,28-30)

Jezus nie czeka na wybranych, ale na każdego. Na Ciebie również.

 “Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować?” (Rz8,31b-32)

Nie ma nic, nie ma nikogo kto mógłby stanąć przeciwko mnie, gdy On jest ze mną <3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *