Po godzinach,  Uroda

Najbardziej całuśny wpis na blogu – zadbane usta

Dla wielu osób zadbane, wypielęgnowane i pełne usta są wyznacznikiem młodego wyglądu oraz zdrowia. Od razu zaznaczę, iż pełne nie oznacza wielkie – napompowane jak u żaby. Nie, nie. Piękne i kuszące usta są gładkie, nawilżone oraz umiejętnie podkreślone.
Psychologia wyglądu zakłada, że usta są drugim elementem twarzy, na który zwracamy uwagę w kontakcie z drugą osobą. Dlatego myślę, że warto poświęcić im trochę czasu i pomyśleć o naszych ustach.

 

Aby były gładkie…

Raz w tygodniu warto zafundować im peeling. Można go wykonać przy okazji peelingowania skóry twarzy, lub zrobić specjalnie. Do wykonania go można użyć każdego peelingu dedykowanego skórze twarzy lub wykonać swój własny, przykładowo na bazie kryształków cukru oraz ciężkiego oleju. Przykładem takiego oleju jest oliwa z oliwek.

Wystarczy odrobina cukru – 1/3 łyżeczki oraz kilka kropel oleju. Mieszaninę nakładam na oczyszczone wcześniej usta i masuję delikatnie okrężnymi ruchami. W zależności od nacisku przy masażu kryształki cukru mogą się rozpuścić lub pozostać w niezmienionej formie. Masuję około 3 minut, następnie ścieram pozostałość i domywam resztki ciepłą wodą.

Drugim sposobem jest masaż ust szczoteczką do zębów z średnio twardym włosiem. Warto by była to szczoteczka przeznaczona specjalnie do tego celu, a nie ta używana do codziennej pielęgnacji zębów.

 

Odżywienie…

W drogeriach można spotkać maseczki na okolicę usta, zarówno w kremie jak i w formie płatów dociętych specjalnie do tej części twarzy. Jednak ja wolę tradycyjną, babciną maseczkę na usta jaką jest naturalny miód. Nie ma znaczenia jakiego będzie gatunku, warto by był to miód naturalny. Nakładam grubą warstwę na obie wargi i zostawiam 20 – 30 minut. Im dłużej, tym lepiej. W całym procederze najtrudniejsze jest, by miodu nie zlizać. Każde oblizywanie ust nie jest dla nich korzystne, a tym bardziej w trakcie odżywiania ich.

Gdy czas minie, ścieram delikatnie pozostałość miodu chusteczką. Jeśli nadal się kleją to domywam wacikiem nasączonym ciepłą wodą lub naturalnym hydrolatem.

 

Nawilżanie…

Praktycznie cały rok powinnyśmy chronić nasze usta i smarować je ochronnymi pomadkami. W zależności od pory roku i temperatury może ona być lżejsza i bardziej nawilżająca lub bardziej tłusta i ochronna. Taką pomadką warto smarować je codziennie rano oraz przed pójściem spać.

 

Korygowanie i malowanie…

To co tygryski lubią najbardziej 🙂 . Gamy kolorystyczne pomadek są coraz bardziej szerokie. Można znaleźć tradycyjne pomadki oraz błyszczyki i kredki do ust. Konturówki. Pomadki nawilżające, dające efekt matu, powiększające i odbijające światło. Jest tego masa i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Kilka podstawowych wskazówek:

  • kolory jasne, szczególnie błyszczące powiększają usta
  •  mocne i nasycone kolory zmniejszają je – matowe czerwienie, brązy i fiolety
  •  nierówny kontur ust można łatwo wyrównać konturówką w kolorze zbliżonych do naturalnego koloru ust
  •  odrobina nałożonego błyszczyku na środkową część pomalowanych szminką ust da wrażenie, iż są pełne i wydatne
  •  dwa odcienie tego samego koloru pomogą podkreślić mało wydatne usta – jaśniejszy ton nakładamy na miejsce, które chcemy szczególnie podkreślić

 

Korygowanie trwałe – makijaż permanentny

Bardzo fajnie sprawdza się przy niewyrazistym konturze czerwieni wargowej, sporej asymetrii miedzy górną i dolną wargą oraz gdy codziennie nakładamy wyrazisty kolor i jesteśmy pewne, że w tej wersji lubimy się najbardziej. Metod makijażu permanentnego jest kilka i wprawna lingeristka (specjalista makijażu permanentnego) pomoże dobrać odpowiednią. Do wyboru jest między innymi: pełny makijaż ust jednym kolorem, kontur z wypłenieniem, kontur z cieniowaniem, makijaż 3D (wypełnienie 2 lub nawet 3 kolorami)

 

Medycyna estetyczna

Lekarz medycyny estetycznej dobierze odpowiedni preparat oraz wyjaśni, jak może on pomóc podkreślić oraz poprawić kształt ust. U młodych kobiet najlepiej sprawdza się nieznaczne powiększenie oraz wyrównanie ust kwasem hialuronowym. Dojrzalszym paniom poleca się zaznaczenie granicy warg, nadające im wyrazistości i ułatwiające wykonywanie makijażu. Dodatkowo można przywrócić jędrność oraz opóźnić powstawania zmarszczek dookoła ust oraz opadania kącików ust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *