Przemyślenia

Świąteczna lista prezentowa last minute

W przedświątecznym pędzie, w przedświątecznym szale łatwo o czymś zapomnieć i coś przeoczyć. Poza tym, że najłatwiej siebie i własne potrzeby, to często czas ten kończy się tym, że zostawiamy zakupy na ostatnią chwilę – świąteczna lista prezentowa last minute. A wtedy: korki, kolejki, braki w towarze (akurat tej jednej rzeczy, którą chciałyśmy kupić) i często kończy się na kupieniu czegoś tylko po to, żeby było.

W prezentach dla bliskich nam osób, a zakładam ze tylko takie robimy, nie o to chodzi. Osobiście nie cierpię bezosobowych prezentów, kupowanych na zasadzie “to zawsze się przyda”. Już lepiej nie dać nic, niż dać odczuć, iż ta mała rzecz w naszych rekach to efekt braku zaangażowania w cały proces kupowana, ot tak, żeby tylko było. Z tego powodu bardzo sobie cenię prezenty hand-made, wykonane przed obdarowującego, bo prócz samego drobiazgu, dostajemy czas i zaangażowanie wytwórcy. A to jest cenne, wręcz nie do wycenienia.

Prezent nie musi być wielki i drogi. Powinien za to pasować do osoby, dla której jest przeznaczony. Spersonalizowany. Wystrzegajmy się dawania prezentów “dla wszystkich” takich samych. Poświęćmy chwilkę na znalezienie klucza do prezentu dla danej osoby. Trudno, żeby fascynatka wybiegów mody ucieszyła się z obuwia górskiego a pasjonat siłowni ucieszył się z tomiku poezji… A do tego dochodzą jeszcze przysłowiowe skarpety. Mogą być fajnym drobiazgiem, jeśli pokusimy się o znalezienie takich o ciekawym wzorze, może pasującym do zainteresowań obdarowywanego lub jeśli postawimy na jakość i zaopatrzymy delikwenta w takie super, super.

Jeśli tkwisz w przedświątecznym rozgardiaszu i czeka Cię poszukiwanie prezentów, drobiazgów dla bliskich, to przygotowałam kilka propozycji, inspiracji podzielonych w zależności od zainteresowań, które mam nadzieję, że będą pomocne…

 

Sportowiec/turysta

W zależności od dziedziny sportu jaką pasjonuje się nasz delikwent, gama produktów mogących być dobrym prezentem będzie się zmieniać. Jeśli nie jesteś pewna co to może być, to karta podarunkowa do sklepu sportowego będzie bezpiecznym wyborem. Trudno też celować w obuwie lub odzież, chyba że mamy pewność co do rozmiaru, jaki będzie odpowiedni. Nikt nie ucieszy się ze spodni, które da się nałożyć do 3/4 uda…

Celowałabym w opcje bardziej ogólne i uniwersalne.

1. łyżwy damskie
2. tarcza do gry w darta
3. taśma do ćwiczeń
4. kompas
5. torba sportowa
6. kije trekkingowe
7. lornetka
8. gogle narciarskie
9. łyżwy męskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Romantyk

Niby łatwo bo to takie oczywiste, a jednak trudno znaleźć dla romantyka coś, co nie jest tandetne. Można postawić na gadżety poprawiające nastrój, jak dobre świece, poduszki. Poza tym, jeśli mamy  do czynienia jednocześnie z romantykiem i audiofilem, to warto pogrzebać też w działach muzycznych i filmowych.

10. kolekcja filmów romantycznych
11. poszewka dekoracyjna
12. świeczka
13. termofor
14. muzyka romantyczna
15. świeca zapachowa
16. kubek termiczny
17. naklejki
18. piórnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Majsterkowicz hobbysta

Z majsterkowiczami mam zawsze największy problem. Nie kupię przecież młotka… jednak udało się znaleźć kilka fajnych propozycji, z których myślę, że sama niedługo skorzystam.

19. zestaw kreatywny
20. dalmierz laserowy
21. laser krzyżowy
22. zestaw akcesoriów
23. mechaniczny model do składania
24. model do składania
25. kątownik uniwersalny
26. poziomica magnetyczna
27. wkrętarka udarowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mol książkowy

Uwielbiam moli książkowych i uwielbiam kupować książki w prezencie. Zarówno tym mniejszym, jak i większym. Pozycji w księgarniach jest ogrom, natomiast jeśli książka ma być prezentem to lubię stawiać na klasyki, bądź sprawdzone dzieła przez bliskich i przyjaciół.

28. “Służące do wszystkiego” Kuciel-Frydryszak Joanna
29. “Ślepnąc od świateł” Żulczyk Jakub
30. “Lew, czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii” Tom 1 Lewis C.S.
31. “Złoty atlas. Największe wyprawy, odkrycia i poszukiwania na mapach” Brooke-Hitching Edward
32. “Trzech panów w łódce (nie licząc psa) z angielskim” Jerome Jerome Klapka, Fihel Marta
33. “Tatuażysta z Auschwitz” Morris Heather
34. “Jestem żoną terrorysty” Shukri Laila
35. “Dzieci z Bullerbyn” Lindgren Astrid
36. “Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento” Bareła Malwina

 

 

 

 

 

 

 

 

Kucharz amator

Wzrost popularności sztuki kulinarnej, gotowania czy jak to kto woli sprawił, że na sklepowych półkach pojawiło się mnóstwo ciekawych gadżetów związanych z tą tematyką. Bez względu na kwotę jaką chcemy wydać w tym sektorze, jest masa perełek do wyboru.

37. deska z drewna mango
38. patelnia ceramiczna
39. patera
40. deska do serwowania
41. dziadek do orzechów
42. minutnik
43. fartuch
44. naczynie do zapiekania
45. drewniana taca

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasjonat beauty

Babski świat. Tak na koniec… Babski świat, w którym możemy, tak ja też, tarzać i tarzać i bardzo dobrze przy tym bawić. Dlatego potraktujmy te ostatnie wskazówki jako inspirację dla drobiazgu dla siebie, przyjaciółki, mamy lub… dla kochanej żony, jeśli drogi panie czytasz tego posta.

46. zestaw do makijażu
47. woda perfumowana
48. krem do rąk
49. zestaw pędzli do makijażu
50. kubek
51. szkatułka
52. paletka cieni do powiek
53. woda perfumowana
54. żel z orzechem kokosowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *