O mnie

Cześć! Witam Cię serdecznie na yasminsmellowym blogu!

Mam na imię Daria i pokazuję mój kobiecy świat – w naszym zwariowanym, szaleńczo pędzącym świecie.

*

Od kilku lat borykam się z niepłodnością i po wielu upadkach nauczyłam się całkiem nieźle sobie z tym radzić. Zetknęłam się z wieloma metodami leczenia i jestem w stanie na ten temat się wypowiedzieć. Wiem jak trudno jest się odnaleźć wśród bliskich nam kobiet w ciąży oraz z maluszkami i chętnie dzielę się na to swoimi sposobami. Umiem słuchać. Jeśli masz potrzebę wysłucham również Ciebie.

*

Odżywiam się bezglutenowo i udowadniam, że brak glutenu w diecie nie jest wielką przeszkodą przy komponowaniu posiłków. Ponoć jestem kopalnią pomysłów kulinarnych, szczególnie tych gdzie królują warzywa, a w szczególności te zielone. Najlepsze dania wychodzą mi na spontanie, gdy w lodówce znajduję same resztki. Lubię proste składy i jedzenie bez dodatków chemicznych i konserwantów, jednak wiem iż nie zawsze tak się da. Lubię odtwarzać dania w zaciszu własnej kuchni, często modyfikując przepis na wersję bezglutenową i pod moje kubki smakowe. Uwielbiam gotować dla bliskich i rozpieszczać kulinarnie Mr Hubby na co dzień. Gotowanie pomaga mi poukładać piętrzące się sprawy w głowie.

*

Jednym z moich zawodów jest kosmetologia. Jestem miłośniczką naturalnych kosmetyków, szczególnie tych robionych w zaciszu własnych czterech ścian. Podobnie jak z jedzeniem – lubię wiedzieć czym maziam własne ciało. Kocham testować nowe produkty. Moim konikiem są kosmetyki pielęgnacyjne, jednak i makijaż nie jest mi obcy. Tak jak w kosmetyce pielęgnacyjnej stawiam na dobry skład, tak w makijażu na delikatne podkreślenie, a nie zakreślenie naturalnych atutów urody.

*

Wiśniowa stała się moim domem trzy miesiące po ślubie z Mr Hubby. W życiu bym na to nie wpadła, że będę kiedykolwiek mieszkała w wieżowcu i jeszcze się z tego powodu cieszyła. Wiśniowa jest wyjątkowa. Uwielbiam dopieszczać mieszkanie, bo stało się prawdziwym gniazdkiem i ostoją. Mimo niewielkiego metrażu udało mi się urządzić go całkiem wygodnie i funkcjonalnie. Odnalazłam styl, w którym czuję się najlepiej i swoją paletę barw. Ciepłe kremy, beże, szarości z akcentami drewna i czerni to zdecydowanie moja bajka. Do tego masa kwiatów, która jest spuścizną po moich rodzicach. W rodzinnym domu zawsze było pełno zielonych towarzyszy i nie wyobrażam sobie, aby w moim domu było inaczej!

*

Podróże to temat, który jest jedną z najlepszych odskoczni dnia codziennego moją i Mr Hubby. Od samego początku naszej znajomości sporo jeździliśmy po naszym kraju. Mimo iż wycieczki zagraniczne są wisienką na torcie, to te zwyczajne, krótkie i weekendowe są prawdziwą odskocznią od codzienności i rutyny. Polska jest piękna i ma masę miejsc wartych odwiedzenia. Szczególną miętą darzymy niewielkie miejscowości, które nie są popularne wśród turystów.

*

Ostatnie, jednak najważniejsze. Bóg jest dla mnie bardzo ważny. Właściwie to najważniejszy. Moje codzienne życie jest pełne Jego działania. Żywa relacja z Bogiem to właśnie powód sukcesu w każdej innej dziedzinie mojego życia. Decyzja oddania swojego życia Bogu i przyjęcia Jezusa do swojego serca była najważniejszą decyzją w moim życiu. Bez względu na wyznanie, kościół to intymna relacja z Nim jest tym, co może być najistotniejsze również w Twoim życiu. Chrześcijaństwo to nie przeżytek z kart historii, ale niesamowita droga dla naszego życia. Współczesnego życia.

 
Współpraca sprzed kilku lat i dobre wspomnienia, związane z napisaniem kilku tekstów dla pewnego portalu, zaowocowały pomysłem, by stworzyć niewielką przestrzeń, gdzie mogłabym mieć tego namiastkę – serdecznie zapraszam do pozostania ze mną 🙂 .

Napisz do mnie: daria@yasminsmell.pl